Zafer Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı, eski il yöneticisi Varol Özbek'in, parti tüzüğüne aykırı davranışları nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu. 

Varol Özbek'in, Zafer Partisi tüzüğünde yer alan ve kesin ihraç gerektirecek "başka parti lehine çalışma" suçunu ısrarla işlediği belirtildi. Özbek'in bu faaliyetleri, parti tüzel kişiliğiyle ilişkilendirilerek, şahsi çıkarları için parti siyaseti dışında etkinliklere katıldığı ve organize ettiği ifade edildi.

Zafer Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı, Özbek'in parti tüzüğüne aykırı davranışları sebebiyle kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini kamuoyuna açıkladı. 

İşte yapılan açıklama:

Değerli İnegöllüler,

Zafer Partisi’nin İnegöl üyelerinden ve eski il yöneticisi olan Varol ÖZBEK isimli üyenin, parti tüzüğümüzde yer alan ve açıkça çıkarılma sebebi olarak gösterilen “başka parti lehine çalışma” fiilini ısrarla sürdürdüğü; ayrıca üyenin yaptığı açıklama, toplantı ve konuşmaların, eski bir parti yöneticisi olması nedeniyle parti tüzel kişiliğiyle ilişkilendirildiği, üyenin bu durumu kullanarak şahsi ikbali için partimizin siyasi duruşu dışında siyasi etkinliklere katıldığı ve bu yönde faaliyetler organize ettiği dikkate alınarak üyelikten çıkarılması için gerekli yasal sürecin işletilmesi amacıyla kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini kamuoyunu saygıyla bildiriyoruz.

İnegöl'de hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı İnegöl'de hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

Zafer Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı

Editör: Umut Gökdaş