Borsa İstanbul’da yeni işlem görmeye başlayan ve hızla ilgi odağı haline gelen TAB Gıda'nın (TABGD) hisseleri, beşinci işlem gününde ilk kez tavan serisini bozdu. Kale Seramik, İzdemir Enerji ve Baydöner gibi başarılı halka arzları takip eden bir dönemde, bu gelişme, yatırımcılar arasında farklı tepkilere yol açtı. Ancak, gün içinde yaşanan düşüşün ardından hisse, yeniden yükselişe geçerek yatırımcıların ilgisini çekti.

Hissenin Gün İçi Seyri ve Yatırımcı Tepkileri

Tavan Serisinin Kırılması ve Piyasa Tepkisi

TAB Gıda'nın hisseleri, piyasa açılışından kısa bir süre sonra tavan serisini bozdu. Bu durum, özellikle küçük yatırımcılar arasında "halka arzların tadı kaçtı" şeklinde yorumlandı. Ancak, düşüşü alım fırsatı olarak gören bazı yatırımcılar sayesinde hisse yeniden yükselişe geçti.

Yatırımcıların Alım-Satım Hamleleri

İlk düşüşün ardından, TABGD hissesi 181 liraya kadar geriledi fakat gelen yoğun alım emirleriyle birlikte 190-195 lira arasında hareketli bir grafik çizmeye başladı.

Büyük Oyuncuların Rolü

Gün içinde yapılan alımlarda, Bank of America'nın aktif bir rol oynadığı görüldü. Şeker Yatırım ve Bank of America'nın en güçlü satıcılar olarak öne çıkarken, İş Yatırım, Yapı Kredi ve Garanti BBVA ise en güçlü alıcılar listesinde yer aldı.

Araç Sahiplerine Müjde: Motorin Fiyatlarında Büyük İndirim! Araç Sahiplerine Müjde: Motorin Fiyatlarında Büyük İndirim!

Devre Kesici Uygulaması ve Sonrası

Yoğun satış baskısının ardından, saat 14.07’de Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen bir bildirimle TABGD hissesinde devre kesici uygulaması devreye girdi. Bir süre sonra işlemler normale döndü ve hisse, güçlü bir taleple pozitife döndü.