Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Turkcell Süper Kupa maçı, yaşanan krizlerin ardından iptal edildi. İki kulübe maçın iptal edildiği bilgisi verildi, ve Al Awwal Stadyumu boşaltılmaya başlandı.

İnegölspor'dan Galatasaray'a Transfer Olmuştu...Milli Davet Aldı İnegölspor'dan Galatasaray'a Transfer Olmuştu...Milli Davet Aldı

Gün içinde kulüp yetkilileri ve organizasyonun yetkilileri arasında bazı problemler yaşandı. Son karar olarak İstiklal Marşı'nın okunması ve Türk bayrağının açılmasına onay verilirken, tişört ve pankartlara onay verilmedi.

Galatasaraylı ve Fenerbahçeli futbolcuların maç öncesi ısınma sırasında Atatürk tişörtü giymek istemesi ve kulüplerin "Ne mutlu Türk'üm diyene!" ve "Yurtta sulh, cihanda sulh!" pankartlarıyla maça çıkmak istemesi, organizasyonun onayını alamayarak krize neden oldu.

Bu gelişmeler sonucunda Süper Kupa maçı iptal edilirken, stadyumun boşaltılmasıyla birlikte futbolseverler ve takımlar arasında büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. yaşanan bu olaylar Türk futbol camiasında geniş bir tartışma yaratması beklenmektedir.

Editör: Şaban Kılıçcı