Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın karıştığı kara para ve vergi kaçakçılığı iddiaları sonrasında MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu), bazı fenomenleri yakın takibe alınıp incelemeye alınmış durumda. Fenomenlerin sosyal medya hesapları ve lüks hayatları mercek altına alınıp denetlenmeye başlandı.

Sosyal Medya Fenomenlerin korkulu rüyası

Sosyal medya fenomenlerinden Şule Kayatürk, "Sulemsi" adıyla bilinen ve Dilan Polat'ın arkadaşı olan bir isim olarak dikkatleri çekiyor. 

Sosyal Medya Fenomenlerin korkulu rüyası

26 yaşında olduğu Kayatürk'ün servetinin dudak uçuklatan boyutlarda olduğu iddia ediliyor. 16 villa, 28 daire, bir helikopter, 173 iş yeri ve bir yat gibi birçok mülk ve araca sahip olduğu iddialarla yine gündemde.

Sosyal Medya Fenomenlerin korkulu rüyası

Bununla birlikte, sosyal medya fenomenlerinden biri olan Selin Ciğerci de MASAK'ın incelediği kişiler arasında yerini alıyor. 

Selin Ciğerci'nin sahibi olduğu şirket, Türkiye genelinde 32 güzellik merkezine sahip olan. Fenomen Selin Ciğerci'nin serveti ve iş faaliyetleri MASAK tarafından detaylı bir şekilde yakından inceleniyor.

Özlem Lina Öz ve eşi Tayyar Öz sülük tedavisi, hacamat, dolgu, botoks ve ortopedi tedavisi gibi işlemleri bir apartman dairesinde gerçekleştirdikleri ile gündeme gelmişti. 

Motorin ve Benzine indirim geliyor mu? Motorin ve Benzine indirim geliyor mu?

İkinci bir defa sağlık beyanı verme ve bazı sağlık ürünleri satma gibi faaliyetlerine dikkatleri üzerine çeken Öz ve Öz çiftinin serveti ve bu işlemleri nasıl gerçekleştirdiği MASAK tarafından yakından inceleniyor.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Şule Kayatürk için yapmış olduğu hesaplamada servetini 1 milyar 555 milyon TL olarak belirtti.

Vergi ödemeleri ile alakalı bazı soru işaretleri bulunan bu fenomenler, MASAK tarafından yakından takip ediliyor. 

Sosyal medya Instagram'da milyonlarca takipçisi olan bu fenomenlerin, servetlerini nasıl elde edindikleri ve vergi konularında resmi incelemelerin ne sonuçlar vereceği merak içinde bekleniyor.