Molla Cami'nin Rüya tabiri

Rüyada gönlünün daralması, pişmanlık ve afdilemedir. Bu, bir kimsenin yaptığı günahtan dolayı pişman olup tevbe ve istiğfar etmesine işarettir.

Dini rüya tabirlerinde bu rüya manevi eksikliklere dikkat çeker ve tövbe etmeye yönelik bir çağrı olarak kabul edilir. Can sıkıntısı görmek, yaptığımız hatalar karşısında içsel bir muhasebeye girmemiz gerektiğini hatırlatır.

Genç Gazete Üzüntü Can Sıkıntısı Rüyada Üzülmek (4)

Diyanet'in rüya tabiri

Bir kimsenin rüyasında canının sıkıldığını, gönlünün daraldığını görmesi; o kimsenin günahlarından dolayı pişman olacağına ve dolayısıyla tövbe ve istiğfarda bulunacağına işaretle tabir olunur.

Diyanet rüya tabirine göre bu rüya: bireyin ruhsal birikimini artırma ve günahlarından arınma fırsatı olarak görülür.

Genç Gazete Üzüntü Can Sıkıntısı Rüyada Üzülmek (3)

Nablusi'nin Rüya Yorumu

Rüyada gönlünün daralması, pişmanlık ve istiğfardır. Bundan dolayı bir kimse rüyada gönlünün sıkıldığını görse, o kimsenin yaptığı günahtan dolayı kendisini yermesine ve pişman olup tövbe ve istiğfar etmesine delalet eder.

Nablusi'ye göre, Rüyada yaşanan can sıkıntısı, gerçek hayatta da ruhsal bir arayışın başlangıcı olabilir.

Genç Gazete Üzüntü Can Sıkıntısı Rüyada Üzülmek (2)

İhya'nın rüya tabiri

İhya'ya göre: Rüyada kendini sıkıntılı görmek geçim darlığına, bir şeyden korkmaya; rüyada sıkıntıdan şikayetçi olduğunu görmek arzu ettiği şeye kavuşmaya işarettir.

Rüyada Çilek görmek ne demek, Rüyada çilek yemek ne anlama gelir? Rüyada Çilek görmek ne demek, Rüyada çilek yemek ne anlama gelir?

Genç Gazete Üzüntü Can Sıkıntısı Rüyada Üzülmek (1)

Kaynak: Nablusi Rüya tabirleri