Dünya Odalar Federasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, İnegöl'de düzenlenecek 'İhracatın Yıldızları' ödül törenine katılacak. Tören, 4 Temmuz 2024 Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Törende Neler Olacak?

  1. İnegöl'ün ihracat rekortmenleri ödüllendirilecek.
  2. İnegöl'ün ekonomisine ve ihracatına katkı sağlayanlar bir araya gelecek.
  3. Rifat Hisarcıklıoğlu, ihracat ve ekonomi üzerine konuşmalar yapacak.

Rıfat Hisarcıklıoğlu Kimdir?

Aslen Kayserili olan M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, liseyi Ankara TED Koleji'nde bitirdikten sonra lisans öğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisat ve İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına aile şirketinde başlayan Hisarcıklıoğlu, günümüzde yapı malzemeleri, inşaat, ihracat-ithalat, yatırımlar, arazi ıslahı, gıda ve otomotiv sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren Eskihisar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

1992 yılında Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliğine seçilen Hisarcıklıoğlu, 365 Oda ve Borsayı ve 2 milyonun üzerinde üyeyi kapsayan, Türkiye'nin en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'da bir yıl süren Başkan Yardımcılığı görevinin ardından, 2001 yılında yapılan seçimlerde Başkan olarak göreve gelmiş ve 2002, 2005, 2009, 2013, 2018 ve 2023 yıllarında yeniden TOBB Başkanı seçilmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ