CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in eski CHP'lilere yönelik "Baba evine dönün" çağrısı gündemde. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "CHP'ye yüzde 99 döneceğim" derken, CHP'den ayrılıp Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce'nin baba evine dönüp dönmeyeceği merak ediliyor.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki yatırımlarda yeni dönem Türkiye ve Yunanistan arasındaki yatırımlarda yeni dönem

AYRILANLAR, İHRAÇ EDİLENLER ÇAĞRIYA UYACAK MI?

"Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel'dedir ne Kemal Bey'dedir. Gelin baba evine güçlenelim." CHP Genel başkanı Özgür Özel, Meclis grup kürsüsünden yaptı o çağrıyı. Gözler de CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu döneminde ayrılan ya da ihraç edilen isimlere çevrildi.

TANJU ÖZCAN DÖNÜŞ İÇİN DİLEKÇE VERDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, özellikle Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri gündemdeyken seçim sonrası 26 Temmuz'da CHP'den ihraç edilmişti. Özel'in o çağrısının ardından Tanju Özcan, partiye yeniden üyeliği için dilekçe verdi. "Sayın Genel Başkanımızın 'baba evine dönme' tabiri çok güzel oldu. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz., sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor ki önünde engel görülmüyor. Yani artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döneceğim diyebilirim" açıklaması yaptı.