Özel numaradan nasıl arama yapılır? Tüm hatlar için gizli arama yöntemi

Telefon numaranızın yanlış ellere geçmesine izin verme riskini almak istemezsiniz. Birçok sebepten dolayı numara gizleme gereksinimi duyabilirsiniz.Tamamen güvenmediğiniz şahıslara veya işletmelere vermek için ikinci bir numara kullanmıyorsanız ve numaranızın bilinmesini  istemiyorsanız, gizli numaradan arama yapmanın birkaç yolu vardır. İşte gizliden arama yolları ;

ttt-2

Özel numaradan nasıl arama yapılır?

Numara gizleme kodu ile gizliden arama

Ekran Resmi 2023-08-18 15.10.53

Görünmez numara nasıl yapılır? Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom numara gizleme kodu aynıdır. Gizli numara kodu olan #31# tuşlayıp aramak istediğiniz numarayı girdiğinizde telefon numaranızı gizlemiş olursunuz. Akıllı telefonunuzun menüsünde numara gizleme seçeneği çıkmıyorsa bu kod işinize yarayacaktır. Ancak, bu kod telefon numaranızı tek sefere mahsus gizler. Yani, her gizli arama yapmak istediğinizde bu kodu eklemeniz gerekir. Gizliden arama numarası; #31#05321234567 şeklindedir.

unknown-caller-man-holds-phone-his-hand-thinks-end-call-incoming-from-unknown-number-incognito-anonymous

Online işlemlerden numara gizleme açma

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, farklı numara gizleme seçenekleri sunar. Özel numaradan aramaları açmak için operatörlerin numaramı gizle servisini kullanabilirsiniz. Telefonunuzda yüklü online işlemler uygulamasından veya web tarayıcınızdan online işlemler merkezine girerek numara gizleme açabilirsiniz.

 • Vodafone numara gizleme açma: Vodafone Yanımda internet arama ayarlarım sayfasında “numaramı gizle” servisini kullanın. Vodafone numara gizleme servisinin tüm Vodafone aboneleri için ücretsiz olduğunu belirtelim.
 • Turkcell numara gizleme açma: Turkcell İşlem Merkezisayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ayarlarım altında Çağrı Ayarlarım’ı göreceksiniz. Buradan numara gizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türk Telekom numara gizleme açma: Türk Telekom Online İşlemler altında Servisler’e girin. Gizli numara engelleme menüsü altından numara gizleme ayarını yapabilirsiniz.
 • Turkcell özel numara kapatma 🔽

  Turkcell gizliye kapatma işlemi için gizli numaradan arama kısıtlama servisini kullanabilirsiniz. Gizliden gelen aramalar, telefonunuz çalmadan otomatik olarak reddedilir. Gizli numaradan sizi arayanlar, gizli numaradan arama kabul etmediğinizi belirten bir anons duyarlar. *253# tuşlayıp “yes”e basarak Turkcell gizli numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.

  Vodafone gizliye kapatma 

  Vodafone özel numara kapatma için Yanımda İnternet Arama Ayarlarım sayfasındaki gizli numara engelle servisini kullanabilirsiniz. GIZLI AC yazıp 7046’ya sms atarak da Vodafone gizliye kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Türk Telekom gizli numara kapatma 

  Türk Telekom özele kapatma için ücretsiz gizli numara engelleme servisini kullanabilirsiniz. Servisi aktif ettiğinizde gizli numaralardan gelen aramaları almazsınız. Gizli numara ile arayan kişiye sizin özelden aramaları kabul etmediğiniz uyarısı gider. Online işlemler üzerinden servisler menüsü altından TT gizli numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.

  Bimcell özele kapatma 

  Bimcell gizli numaralara kapatma için *253# tuşlayarak arama yapmanız yeterli. Gizli numaralardan aramaları kapatmak bu kadar kolay. Servisi aktif etmeniz durumunda özel numaradan arama geldiğinde telefonunuz çalmaz.

  unknown-number-calling-middle-night

Android ve İOS gizli numaradan arama yöntemi

Telefon ayarlarından numara gizleme

Akıllı telefon numara gizleme nasıl açılır? Android telefonda ve iPhone’da numara gizleyerek arama yapmak için yapmanız gereken ayarlar birkaç dokunuş ötenizdedir. İşte adım adım telefon ayarlarından numara gizleme:

iPhone numara gizleme 

 1. Ayarlar’a girin.
 2. Telefon’a dokunun.
 3. Aramalar altında “Numaramı göster”e dokunun.
 4. Numaramı göster kapalı konuma getirin.
 5. Artık gizli numara ile arama yapabilirsiniz.

Android telefon numara gizleme 

Apple'ın yeni ürünü iPhone 15'in en pahalıya satıldığı ülkeler belli oldu, Türkiye kaçıncı sırada? Apple'ın yeni ürünü iPhone 15'in en pahalıya satıldığı ülkeler belli oldu, Türkiye kaçıncı sırada?
 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Sağ üstte üç noktaya dokunun ve Ayarlar’a girin.
 3. Diğer ayarlara girin.
 4. Numarayı gizle seçeneğine dokunun.