2023-2024 eğitim öğretim yılında ilk ara tatilin startı veriliyor. Peki, öğrenciler ve öğretmenler bu tatili nasıl değerlendirecek?

Heyecanla Beklenen Ara Tatil Başlıyor

13 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan ara tatil, 17 Kasım Cuma gününe kadar sürecek. Öğrenciler, yarınki derslerinin ardından kısa bir soluklanma fırsatı bulacak. Bu tatil, öğrenciler için hem dinlenme hem de farklı aktivitelerle kendilerini geliştirme zamanı anlamına geliyor.

inegol kocatepe okulu  (32)

Öğretmenler İçin Mesleki Gelişim Fırsatı

Öğretmenler, bu ara tatilde mesleki çalışma programlarını okula gitmeden, çevrim içi olarak tamamlayabilecekler. Bu durum, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini sürekli kılmak ve eğitim kalitesini artırmak adına büyük bir fırsat sunuyor.

Öğrencilerin Mesajı: “Çöp benim değil ama İnegöl benim” Öğrencilerin Mesajı: “Çöp benim değil ama İnegöl benim”

Yarıyıl ve İkinci Ara Tatil Planları

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için tatil takvimini açıkladı. 22 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arasında yarıyıl tatili, 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında ise ikinci ara tatil öğrencileri bekliyor.

istas kentas okul egitim (16)

11 Eylül 2023'te başlayan eğitim ve öğretim dönemi, 14 Haziran 2024'te sona erecek. Öğrenciler ve öğretmenler için bu dönem, hem öğrenme hem de öğretme açısından verimli geçmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, ara tatillerin öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilmeleri için önemli olduğunu vurguluyor. Aynı zamanda, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine de katkı sağlayacak bu tatiller, eğitimdeki kaliteyi artırma hedefine hizmet ediyor.