Milli Savunma Üniversitesi sınavı, 3 Nisan 2024 tarihinde yapılacak. Sınav, Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri olmak üzere dört ana testten oluşuyor. Adaylara, toplamda 120 soruyu cevaplamaları için 165 dakika süre tanınacak. Sınava girecek aday sayısı, 383 bin 975 kadın ve 352 bin 919 erkek olmak üzere toplamda 736 bin 894 kişi. Sınav, 1747 bina ve 33 bin 353 salonda gerçekleştirilecek, 96 bin 475 görevli sınavın sorunsuz yürütülmesi için görev alacak.

Soru ve Cevap Anahtarlarının Yayımlanma Tarihi

Adaylar, sınavın hemen ardından soru ve cevap anahtarlarının ne zaman yayımlanacağını merak ediyor. ÖSYM'nin planlamasına göre, MSÜ 2024 sınavında çıkan soru ve cevap anahtarlarının sınav günü içerisinde yayımlanması bekleniyor. Bu hızlı paylaşım, adayların sınav sonuçlarını beklerken performanslarını değerlendirmelerine olanak tanıyacak.

MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adayların merakla beklediği bir diğer önemli bilgi de sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, "pazar günü yapılacak sınavın sonuçları 28 Mart'ta açıklanacak." 

Dünya Meteoroloji Örgütü'nden Türkiye için Uyarı: Sıcaklık Artışları ve Ekstrem Hava Olayları Artacak Dünya Meteoroloji Örgütü'nden Türkiye için Uyarı: Sıcaklık Artışları ve Ekstrem Hava Olayları Artacak

Kaynak: Haber Merkezi