Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile birlikte Hakkari’deki Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda incelemelerde bulundu. Bu ziyaret kapsamında, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki son durum hakkında bilgi aldı.

Öğretmenlerin Şubat ayı ek ders ücretleri hesaplandı Öğretmenlerin Şubat ayı ek ders ücretleri hesaplandı

Bakan Güler ve beraberindeki heyet, Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra helikopterle Hakkari’deki Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na geçti. Operasyon bölgesindeki güncel durumu değerlendiren Bakan Güler, yapılan operasyonlara ilişkin detaylı bilgi aldı ve gelişmeler hakkında operasyon komutanlarından brifing aldı.

Milli Savunma Bakanı, bölgedeki birliklerle bir araya gelerek personelle görüşmeler gerçekleştirdi ve moral desteği sağladı. Operasyonun stratejik hedefleri ve bundan sonraki adımlar üzerine değerlendirmelerde bulunan Bakan Yaşar Güler, operasyonlara yönelik talimatlarını iletti.

Bu ziyaret, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgedeki güvenlik durumunu gözden geçirme ve operasyonları yönlendirme amacını taşıyor.