Popüler olan ve her evde takım halinde bulunan sarı fincan takımları, antikacıların, koleksiyoncuların gözdesi haline geldi. Fincanların artan bu değeri genellikle yıllar geçmesine rağmen dayanıklı kalmaları, antika değeri taşımaları ve estetik görünümlerinden kaynaklı gelişiyor.

Günümüzde özel olan bu antika fincanların fiyatı 1.950 TL'ye kadar ulaşabiliyor. Özellikle Anchor Hocking imzası taşıyan ürünler, alıcılar tarafından merak incelenerek daha çok tercih ediliyor.

Bursa'da Tüp fiyatlarına dördüncü Zam geldi, işte yeni tüp fiyatları! Bursa'da Tüp fiyatlarına dördüncü Zam geldi, işte yeni tüp fiyatları!

Sariifincan

Dolandırıcılara Dikkat

Sosyal medya üzerinden fincan takımları ve antika ürünlerle ilgilendiğini söyleyen antikacılar, bu tarzda olan takımları yüksek fiyatlara satın almak istediğini belirtiyor. Ancak bu durum dolandırıcılarda da merak uyandırmış durumda.

Benzer ürünlerin orijinal olduğunu belirterek antika fiyatlarından satmaya çalışan dolandırıcılar birçok kişiyi para tuzağına sürüklüyor. Bu özel takımlar genellikle ikinci el ve büyük alışveriş sitelerinde satılıyor.

Sarifincan1

Değeri Artan Eski Fincanlar

Satış değeri gram altını geçen eski fincanlar genellikle 1.950 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Özellikle antikacılar sarı fincanlar için yüksek tekliflerde bulunuyor. Eski dönemler için manevi bir değer taşıyan bu takımlar, şimdilerde sahiplerine ekstra gelir kaynağı oluyor.

1905 yılında ABD'de kurulan cam eşya üreticisi Anchor Hocking, üretim ve satışlarına devam ediyor. Şirket, eski dönem ürünleri, etnik fincan takımları yerine daha modern ürünler üretmeyi tercih ediyor. Bu değişim, antika ürünlerin değerini daha da artırıyor.

Sarifincann

Editör: Umut Gökdaş