**"Balıkesir'de Felaket Anı: Aşırı Yağışlar Asma Köprüyü Yıktı!" **"Balıkesir'de Felaket Anı: Aşırı Yağışlar Asma Köprüyü Yıktı!"

MasterChef All Star'ın son bölümünde yarışmacılar, hem damakları hem de gönülleri fethetmek için kıyasıya yarıştı. TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan ve jüri koltuğunda Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'nun oturduğu yarışmada, heyecan hiçbir zaman düşmedi. Yarışmacıların hünerlerini sergilediği ve kazananın kim olacağı sorusunun her geçen dakika daha fazla merak edildiği programda, 100 bin TL'lik ödülün sahibi nihayet belli oldu.

Lösemili Çocuklar İçin Anlamlı Mücadele

MasterChef All Star yarışmacıları, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nın anlam ve önemini yansıtan bir bölümle ekranlara geldi. Bu özel hafta dolayısıyla yarışmacılar, çocukluk çağında lösemiyle mücadele etmiş kişiler için mutfakta ter döktü. İlk turda Türk ev yemekleri konsepti altında hazırlanan lezzetli yemeklerle hem anlamı bir mesaj verildi hem de mücadelenin dozu arttı.

Türk Mutfağından Lezzetler Yarıştı

İlk turda yarışmacılar, Türk mutfağının vazgeçilmezleri mercimek çorbası, mücver, pilav, etli yaprak sarma, karnıyarık ve incir uyutması gibi çeşitli lezzetleri hünerleriyle süsleyerek sunum yaptılar. Puanlama sonucunda her iki takım da 21 puan alarak eşitliği bozamadı ve final turunda tüm yarışmacılar krem karamel yapımı için tekrar yarıştı.

Büyük Final ve Kazananın Açıklanması

Krem karamel için verilen 45 dakikalık sürenin sonunda şeflerin yaptığı değerlendirme neticesinde Cemre, Tanya, Hasan ve Tahsin, yarışmanın en iyi tabaklarını hazırlayan yarışmacılar olarak öne çıktı. Ve büyük finalde, jürinin kararıyla, MasterChef All Star'da büyük ödülü 100 bin TL ile Hasan kazandı.