Chery'de Haziran Kampanyası: Tiggo 7 Pro'da Kaçırılmayacak Sıfır Faiz Fırsatı! Hayalinize Sıfır Faizle Ulaşın! Chery'de Haziran Kampanyası: Tiggo 7 Pro'da Kaçırılmayacak Sıfır Faiz Fırsatı! Hayalinize Sıfır Faizle Ulaşın!

Hamsinin kilosu 200 lira

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde  balık tezgahlarında fiyatlar dikkat çekici seviyelere ulaştı. Hamsi kilosu 200 lira, barbun 350 lira, çinekop ise 500 liradan alıcı buluyor. Bayram sofralarını süslemek isteyen vatandaşlar, bu fiyatlarla karşılaşınca ne yapacak?

Genc Gazete Balik Fiyatlari (3)

Balıkçı Tuncay Gür: "Fiyatlar Yüksek, Alım Az"

Akçakoca'da balıkçılık yapan Tuncay Gür, avlanma yasağı nedeniyle balık fiyatlarının arttığını belirtti. Gür, balık fiyatlarının neden yüksek olduğunu şu sözlerle açıkladı:

"Balık fiyatları yüksek ve alım onun için az. İnşallah balık bollaşır. Şu anda istavrit balığı 150 lira, hamsi 200 lira, barbun balığı 350 lira, lüfer balığı boy boy 150-250-350 lira, sarı kanat balığı kilosu 500 lira, çinekop kilosu 500 lira. Balık bu gidişle ucuzlayacak gibi gözükmüyor. Çünkü balığı ufak kayıklar tutuyor, büyük tekneler avlanamadığı için az balık çıkıyor."

Genc Gazete Balik Fiyatlari (2)

Tezgahlarda Fiyatlar Neden Yükseldi?

Balık fiyatlarının yükselmesinin arkasında yatan nedenler arasında avlanma yasağı ve azalan balık stokları yer alıyor. Küçük kayıkların sınırlı kapasitesi, büyük teknelerin ise avlanamaması fiyatların artmasında büyük rol oynuyor.

Kaynak: İHA