Yavuz Turhan
yavuzturhan@hotmail.com

Eğer Yoksa…

30 Ekim 2019 / Çarşamba 09:05:55 | YAZARLAR | Yavuz Turhan

Eğer seni Allah’a emanet eden sevgi dolu bir kalp yoksa yalnızsın demektir.

Eğer cebindeki paradan bir çocuk gülümsemiyorsa, fakirsin demektir.

Eğer dilin bir güzel sözü söylemeye üşeniyorsa, kendine bile soğuksun demektir.

Eğer başını yastığa koyduğunda özlediğini hissettiğin biri yoksa, kalpsizsin demektir.

Eğer sevilmek için sadece seviyorsan, sen sevgiyi ezberlemiş; ama yorumlayamamışsın demektir.

Eğer bir tebessümü bile sebepsiz, içinden geldiği gibi dağıtamıyorsan; Sen bir kez bile mutlu olmayı yaşayamamışsın demektir!

Ve ne yazık ki, her akşam yatağında üstüne yorgan diye, soğuk bir yalnızlık örtüyorsun demektir!.

 

 

NEFESİNİZİ BOŞA TÜKETMEYİN

Emanete ihanet etmeyin.. Halinizden şikayet etmeyin.. Büyüğünüze emretmeyin.. Boş şeylerde ısrar etmeyin.. Cahillerle sohbet etmeyin.. Nefesinizi boşa tüketmeyin..

İnsanları bekletmeyin..Etrafınızı kirletmeyin.Hayatınızı mahvetmeyin.. Kimseye minnet etmeyin.Kimseye küfretmeyin..Kötülüğe meyil etmeyin.. Malınızı boşa sarf etmeyin..

Sırrınızı açık etmeyin..Her şeyi merak etmeyin.. Suçunuzu inkar etmeyin.. Şerefinizi kaybetmeyin..Vatanınızı terk etmeyin..İyiliğe niyet edin..Büyüklere hürmet edin..Sıkıntıya sabredin.

Aza kanaat edin..Sözünüzde sebat edin..Bildiğinizle amel edin..Hatanızı kabul edin..Yaramaz ise def edin..Varken tasarruf edin..Alimlerle sohbet edin..Nefsinizle inat edin..

Sofranıza davet edin..Zararlıysa men edin..Seviyorsanız ifade edin..Kalpleri fethedin..Misafire ikram edin..Muhtaca yardım edin..Bilseniz de istişare edin..Tehlikeye dikkat edin..

Hakkı teslim edin..Unutacaksanız kaydedin..Esirgemeyin lütfedin..Gariplere merhamet edin..Kazanmaya gayret edin..Çalışanı takdir edin..Başarıyı tebrik edin..Mazereti kabul edin..Her an tevekkül edin..

Hastaları ziyaret edin..Çocuğunuzu terbiye edin..Herkese tebessüm edin.. Güvenseniz de kontrol edin..İnanmayana ispat edin..Fakirleri gözetin..Hayır için sarf edin..

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
BİRCAN
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-10:30
SAĞLIK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-01:00
YAŞAM
Telefon: