Kılıçdaroğlu Kredi kartlarınızı ödeyeceğim dedi, ortalık karıştı

Millet İttifak’ının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçime sayılı günler kala tüm kozlarını kullanarak üst üste seçim vaatlerinde bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun son seçim vaadi tartışma konusu oldu.

36b7c08f-d300-e511-89b7-14feb5cc13c9

KREDİ KARTI BORÇLARINI DEVLET ÖDEYEBİLİR Mİ?

Millet İttifak’ının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu özellikle ekonomiyle ilgili vaatleri peş peşe sıralamaya başladı.

İşte Kılıçdaroğlu’nun son vaadi:

“Sevgili vatandaşım, borç harç evini güçlendirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak.

Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak. Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkede borç batağına saplanma referandumudur! Vatanını seven sandığa gelsin.”

Bu açıklama üzerine vatandaşın tepkisi sosyal medyaya yansıdı. İşte o tepkiler:

“Koç  grubunun bankasi müşteri  veri tabanını CHP’ ye satmış”

Eğer samimi ise Kılıçdaroğlu, CHP’ nin ortağı olduğu iş bankasi müşterilerinin  kredi karti ve kredi borçlarını  kapatsın”

Zaten kaybettim psikolojisi ile salla gitsin, ya tutarsa”

3 adımda Ocak Nasıl temizlenir ? 3 adımda Ocak Nasıl temizlenir ?

Hamza Dağ da vatandaşı şu mesajla uyardı  :

WhatsApp Image 2023-05-26 at 13.57.38