Aniden yola fırladı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşanan ilginç bir olay, şehirde büyük yankı uyandırdı. Alanya-Antalya D-400 Karayolu üzerinde Hüseyin Özdemir'in kullandığı 07 BJB 095 plakalı araç, aniden yola çıkan ve alkollü olduğu tespit edilen bir yayaya çarptı. Yaya İ.Y., olay yerinde yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Genç Gazete Kendini Arabaların Önüne Atıyor (1)

Kendini araçların önüne atarak para topluyor mu?

Yaralanan şahsın 177 promil alkollü olduğu belirlenirken, İ.Y.'nin daha önce de Manavgat’ın farklı yerlerinde benzer şekilde araçların önüne atlayarak sürücülerden para aldığı iddia edildi. Bu iddialar, olaya farklı bir boyut kazandırdı ve soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Genç Gazete Kendini Arabaların Önüne Atıyor (3)

Hastaneye kaldırıldı

Alanya-Antalya D-400 Karayolu Sanayi Köprülü Kavşak yan yolda meydana gelen olayda, Hüseyin Özdemir'in kullandığı araç aniden yola çıkan İ.Y.'ye çarptı. Kaza sonrası olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından İ.Y.'yi hastaneye kaldırdı.

Bunu hep yapıyor

İ.Y.'nin, daha önce de benzer olaylar yaşadığı ve bu olaylar sonrasında araç sahiplerinden para topladığı iddiaları, vatandaşlar arasında tedirginlik yarattı. Bölgedeki sürücüler, bu tür olayların tekrar yaşanmaması için yetkililerden önlem alınmasını talep ediyor.

Kadınların yol verme kavgası görenleri hayrete düşürdü Kadınların yol verme kavgası görenleri hayrete düşürdü

Tanıklar konuştu

"Bir anda yola fırladı ve şoför duramadan çarptı. Olayın şokunu atlatamadan bir de alkollü olduğunu öğrendik." - Olay yerindeki bir tanık

Dolandırma taktiği

Yaşanan bu olayın ardından, bölgede güvenlik önlemlerinin artırılması ve benzer durumların önüne geçilmesi için yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor. Benzer para isteme olayının başka şehirlerde de yaşandığı öğrenildi.

Kaynak: İHA