UNICEF: “Gazze'de pek çok kişi günde sadece bir öğünle hayatta kalırken, diğerleri hiç öğün bulamıyor” UNICEF: “Gazze'de pek çok kişi günde sadece bir öğünle hayatta kalırken, diğerleri hiç öğün bulamıyor”

Gazze Şeridi'nde devam eden çatışmalarda, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail güçlerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılara dair yeni görüntüler paylaştı. 81. gününde devam eden İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde etkili operasyonlar düzenliyor.

Yayınlanan görüntülerde, Hamas üyelerinin, İsrail askerlerinin içinde bulunduğu bir aracı imha ettiği net bir şekilde görülüyor. Ayrıca, Kassam Tugayları'nın roket saldırıları sonucunda çok sayıda zırhlı aracı vurduğu da belirtiliyor. Bu saldırılar, İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, Gazze Şeridi'nde İsrail güçlerine karşı etkili bir direnişi sürdürdüğünü gösteriyor.

Gazze'deki çatışmaların devam ettiği bu süreçte, taraflar arasındaki gerilim ve çatışma hali bölgedeki siyasi durumu da etkilemeye devam ediyor.

Editör: İHSAN KURAN