Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa 2. Bölge milletvekili adayı Mustafa Varank İnegöl’de mitin gerçekleştirdi. Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen mitinge İnegöllüler katılım sağladı.

Bakan Varank miting öncesinde İTSO’da iş adamları ile bir araya geldi. Basına kapalı olan toplantıda İnegöl’ün ekonomik yapısı ve işadamlarının sıkıntıları konuşuldu.

İTSO’daki toplantının ardından Mustafa Varank miting alanına yerli otomobil TOGG ile giriş yaptı. Mitinge; İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, AK Parti Milletvekili adayı Asuman Akçay Sakallı, AK Parti Milletvekili Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkan Vekili Kamil Bayramiç, MHP İlçe Başkanı Uğur Bayram ve MHP Milletvekili adayı Bilal Doğan da hazır bulundu.

ÇOK CAHİL MUHALEFET

Mitingde ilçe halkına seslenen Bakan Varank şunları söyledi: “Bizi engellemeye çalışanlara aldırış etmedik. Onlara kulak verseydik icraat yapamazdık. Türkiye’nin otomobili burada yapamazsınız dediler. 177 bin araç sipariş verildi. Bu araç İtalya’da üretiliyor diyorlar. İtalyanlar ne diyor biz yapmadık Türkler yaptı diyor. Karşımızda çok cahil muhalefet var. Gemlik’i İtalya’da zannediyorlar. 14 Mayıs akşamı hepsini öğrenecekler. İş bilenin kılıç kuşanın. Bunların aklına uysaydık Bursa’da şehir hastanesi olmazdı, otobanlar olmazdı, İnegöl’de ki fabrikalar olmazdı.”

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE PAZARLIKLAR YAPIYORLAR

“Bize alternatif olduklarını iddia edenler var. Sayın Cumhurbaşkanımızın alternatifi olduklarını söylüyorlar. Cumhurbaşkanımızın alternatifi olmaz. Eskiden koalisyonlar vardı, gençler hatırlamaz ama o dönem kirli pazarlıklar vardı. Biz o dönem çok çektik, bu ülkede her gün krizlerle boğuştu. Bu koalisyon masasının ortağı Meral Akşener ülkenin en mutlu dönemi koalisyon zamanında olduğunu söylüyorlar. Biz Kılıçdaroğlu’nun SGK başkanı olduğu döneminde biliyorduk. O dönemlerde terör vardı sen o zaman içişleri bakanlığı yapıyordun sırça köşklerde yaşıyordun.  Şuanda terör örgütleriyle pazarlıklar yapıyorlar. Teröristleri dışarı çıkaracaklarını söylüyorlar, Aponun tecridini bitireceğiz diyorlar. Siz teröristlerle kucak kucağısınız pazarlık yapıyorsunuz.”

İNEGÖL BELEDİYESİ PERSONEL ALACAK İNEGÖL BELEDİYESİ PERSONEL ALACAK

FETÖ’CÜLER TÜRKİYE’YE DÖNECEĞİM DİYOR

“Teröristler 14 Mayıs’tan sonra hapishanelerden çıkacağız diyor. Bizim aziz milletimiz kirli pazarlıklara izin vermez. 14 Mayıs’ta bu terör örgütleri kimi destekliyorsa onların karşısında durmamız lazım. 14 Mayıs’tan sonra FETÖ’cüler Türkiye’ye döneceğim diyor. Fetöcülerin yeşermesine müsaade etmezsiniz dimi. Ülkemizin kader seçiminde çok dikkatli olmamız lazım. Çok çalışmamız lazım, hepimizin telefonları var dimi o rehberimizdeki her bir arkadaşımızı arayacağız bu seçimde lakin deme terör örgütlerini çöpe göndereceğiz.”