Samsun'un Atakum ilçesinde, hakkında 'Mala zarar verme, hırsızlık, kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık, ağaç kesme' gibi çeşitli suçlardan toplamda 14 yıl 1 ay hapis cezası bulunan bir kişi, jandarmanın kararlı çalışması sonucu yakalandı. Peki, jandarmanın bu başarılı operasyonu nasıl gerçekleşti?

Suçlarla İlgili Mahkeme Kararıyla Aranan Şahıs

A.Y., çeşitli suçlardan toplamda 14 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmış bir şahıstı. Bu suçlardan kaçan A.Y., jandarmanın hedefi haline geldi.

Samsun'da görev yapan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Atakum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, A.Y.'nin nerede olduğunu tespit etmek için titiz bir çalışma yürüttü.

Malatya’da hafif ticari araç trambüsle çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı Malatya’da hafif ticari araç trambüsle çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Operasyon ve Gözaltına Alma

Jandarma ekipleri, A.Y.'nin çalıştığı işyerini belirledikten sonra operasyon düzenledi. A.Y., operasyon sırasında yakalanarak gözaltına alındı.

Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen A.Y., adli kontrol ardından tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Şimdi A.Y., hapis cezasını çekmek üzere cezaevinde.