İsrail, gıda yardımlarını engelleyerek açlığa mahkum ettiği Gazze'de yardım tırlarını bekleyen Filistinlilere saldırdı.

İsrail, 7 Ekim'den bu yana 45 km²'lik Gazze Şeridi'nde katliam yapıyor. İsrail'in gıda yardımlarını engelleyerek açlığa mahkum ettiği Gazze'de binlerce Filistinli Ramazan ayını kıtlık içinde geçiriyor. İsrail, karadan, havadan ve denizden yaptığı saldırılarda 33 binden fazla Filistinliyi öldürdü. Açlık silahını sonuna kadar kullanan İsrail, Gazze'de yardım tırlarını bekleyen Filistinlilere saldırdı. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu öğrenildi.

Batı Şeria’da Filistin bayrağını tekmeleyen İsrailli, bubi tuzağına yakalandı Batı Şeria’da Filistin bayrağını tekmeleyen İsrailli, bubi tuzağına yakalandı

GAZZE ŞERİDİ'NE 10 YARDIM TIRI GEÇTİ

İsrail saldırıları ve kuşatması altında şiddetli gıda kıtlığı yaşayan Gazze'ye yardım tırları girdi. Uluslararası Kızılhaç Komitesi koordinasyonuyla ve Mısır Kızılayı işbirliğiyle Refah sınır kapısından gıda kolisi yüklü 10 tırdan oluşan yardım konvoyu Gazze'ye ulaştı.

İSRAİL YARDIM TIRLARINI BEKLEYEN FİLİSTİNLİLERİ VURDU

İsrail askerleri, Gazze kentinin ez-Zeytun Mahallesi'ndeki Kuveyt Kavşağı yakınında yardım tırlarını bekleyen Filistinli sivillere ateş açtı.

Görgü tanıkları, saldırıda yardım bekleyenler arasında ölen ve yaralananların olduğuna dikkati çekerek sağlık ekipleri ile vatandaşların ölü ve yaralılara ulaşmakta zorluk çektiğini kaydetti.

Wafa'nın aktardığına göre saldırıda en az 12 sivil hayatını kaybetti, 30 kişi ise yaralandı.

Kaynak: Haber Merkezi