İnegöl’de Servisçiler Kooperatifi öncülüğünde ‘Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi” programı düzenlenecek.  Programda kadın istihdamını artırmak hedeflenecek. 

 
İNSERKOOP’tan kadın istihdamına tam destek

Ağustos ayı boyunca kayıtlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde alınacak. Başvuru yapmak isteyen kadınların en az 22 yaşını doldurmuş olması ve 61 yaşından gün almamış olması gerekecek.

İnegöl’de yaklaşık 100 kadın hostesin öğrenci servislerinde görev yaptığı bilinirken, eğitim programıyla birlikte hosteslerin profesyonelleşmesi amaçlanıyor. Ayrıca program sonrasında hostes açığının kapatılabilmesi için istihdamın da artacağı düşünülüyor. Kayıtların ağustos ayı içinde tamamlanması gerekmektedir. 

Adliye bahçesinde saldırgana meydan dayağı | İnegöl Haber Adliye bahçesinde saldırgana meydan dayağı | İnegöl Haber

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Servisçiler Kooperatifi (İNSERKOOP) Başkanı Orhan Ceylan şu ifadeleri kullandı;

“Kooperatifimiz ve halk eğitim merkezi müdürlüğümüzün girişimleri sonucunda öğrenci servislerinde çalışan kadın hosteslerimize eğitim programı düzenleyeceğiz. Ağustos ayı boyunca kayıtlar alınacak. Eğitim programı sonunda araçlarda çalışan kadın çalışanlara sertifika verilecek. Hostesler burada verilecek eğitim sonrasında daha da profesyonel olacak. Özellikle özel çocuklarımızla ilgilenen hosteslerin daha da bilinçli davranması adına eğitim programımızın önemli olduğunu düşünüyorum. Yine şu anda yaklaşık 300’e yakın hostesin servislerimizde çalışması gerekiyor. Yani hostes sayısında açık var. Eğitim süreci ve sertifikanın istihdamı da artıracağı kanaatindeyim.” 

İnegöl haberleri