Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada bugün saat 19.00’dan itibaren Bursa’da beklenen kar yağışı İnegöl'de de etkisi gösterdi. 

İnegöl'de Maket Bıçağıyla Parmaklarını Kesti İnegöl'de Maket Bıçağıyla Parmaklarını Kesti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle;
 Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce ve Bolu illerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İNEGÖL’E SARI UYARI
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İnegöl için yaptığı uyarıda şu ifadeler yer aldı;

Yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Uyarının geçerlilik saatleri ise bugün saat 19.00 ile yarın saat 19.00 saatleri arası olarak belirtildi.
Açıklanan verilere İnegöl’de saat 18.00’dan sonra karla karışık yağmur bekleniyor. Yarın sabah 10.00’dan itibaren karla karışık yağmurun yerini hafif kar yağışına bırakması bekleniyor. 

İnegöl'e kar yağışını başlamasıyla beraber öğrencilerin akıllarına o soru geldi ''Okullar tatil olacak mı?'' Bursa Valiliği tarafından okulların durumuyla ilgi henüz bir açıklama yapılmadı.

Editör: Fırat Çelik