Mustafa Çakmak: İnegöl’ün Siyasi ve Kültürel Hayatına Işık Tutan Bir Yaşam Mustafa Çakmak: İnegöl’ün Siyasi ve Kültürel Hayatına Işık Tutan Bir Yaşam

İnegöl Mahmudiye Mahallesi hurdacılar bölgesinde gerçekleşen olayda Abdullah M. üstlerine doğru gelen köpek ile çocuğunu koruma amacıyla boğuşmaya girdi. Bölgede bulunan dükkanlardan birinin köpeği olduğu ve boğazında tasma bulunan köpek Abdullah M.'yi ciddi şekilde yaraladı. 

Sahipleri tarafından saldırgan yetiştirilen köpek olayın faili olmaktan çıkarken yetkililerin sahiplerine adli işlem yapması bekleniyor.

Olaydan hemen sonra İnegöl Belediyesi zabıta ekiplerinin olay yerine gelmesi ardından görgü tanıklarının iddiasına göre, köpeğin cani sahipleri olay yerinden köpeği kaçırdı.

Gerçekleşen vahşetin sahipli hayvan tarafından yapılması hayvanların masumiyeti ve hayvan sahiplerinin caniliğini gözler önüne serdi.

Gerçekleşen köpek saldırılarının yüzde 98'inin sahipli hayvanlar tarafından yapıldığı aktarıldı. Bu istatistik hayvanların yetişme biçimlerine bağlı olarak, sahiplerinin istediği şekilde eğitildiğini gösterdi.

Hayvanların masum, insanların cani olduğu dünyada bu tür olaylar toplumu derinden etkilerken, hayvan katilleri ve düşmanlarına fırsat doğuruyor.

Yapılan bu vahşetin faillerini yani cani hayvan sahiplerini şiddetli şekilde kınıyoruz.