Heyecan Dolu Anlar: Jandarma Ekipleri İmdada Yetişti

İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karalar Mahallesi'ndeki 28 okulun bulunduğu Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü çevresinde sınav kapsamında görev aldı. Ekipler, sınav günü bölgedeki öğrencilerin güvenliğini ve sınav salonlarına ulaşımını sağlamak için görevdeydi.

Spor camiası Beşiktaş’ın İnegöllü golcü futbolcusu Gökhan Güleç'in düğününde buluştu Spor camiası Beşiktaş’ın İnegöllü golcü futbolcusu Gökhan Güleç'in düğününde buluştu

Genc Gazete Inegol Jandarma Osym Ayt (2)

Son Dakikada Gelen Yardım

Sınava sadece 2 dakika kala, sınav yerine koşarak yetişmeye çalışan iki öğrenci, zamanla yarışıyordu. Ancak yetişemeyeceklerini anlayınca, devreye İnegöl Jandarma ekipleri girdi. Hızla hareket eden jandarma ekipleri, bu iki öğrenciye yardım eli uzatarak onları ekip aracına aldı ve sınav salonuna tam zamanında yetiştirdi.

"O anlar amatör kameraya yansıdı."

O anlar amatör bir kamerayla kaydedildi ve izleyenlerde büyük bir heyecan uyandırdı. Öğrencilerin yaşadığı bu zor anlar ve jandarma ekiplerinin hızlı müdahalesi, birçok kişinin takdirini kazandı.

Genc Gazete Inegol Jandarma Osym Ayt (1)

Toplumsal Sorumluluk ve Jandarmanın Rolü

İnegöl Jandarma Komutanlığı'nın bu tür olaylardaki hızlı ve etkili müdahalesi, toplumsal sorumluluğun ve görev bilincinin en güzel örneklerinden biri olarak öne çıkıyor. Öğrencilerin sınava zamanında girmesi, hem aileler hem de öğrenciler için büyük bir rahatlama sağladı.

Kaynak: İHA