Sosyal medyada gündem olan bir sokak röportajında, bir ilkokul öğrencisinin mikrofona anlattıkları, toplumun dar gelirli kesiminin yaşadığı ekonomik zorlukları gözler önüne serdi. Günlük 20 lira harçlıkla gününü geçirmeye çalışan bu küçük öğrenci, kantin fiyatlarının yüksekliğinden ve günlük harçlığının sadece bir simide yettiğinden bahsetti. 

Öğrencinin Ekonomik Mücadelesi

Öğrenci, günlük 20 lira harçlığıyla sabahları kahvaltı yapmadan okula gittiğini ve sadece öğle vakti bir simit alıp yiyebildiğini anlattı. Günlük harçlığın yetersizliği, öğrencinin okulda yeterli beslenememesine sebep oluyor.

Okul Kantinlerindeki Fiyatlar

Ayrıca, okul kantinindeki yüksek fiyatlar nedeniyle tost gibi besinler alamadığını ve bu durumun onu üzdüğünü dile getirdi. Öğrenci, kantindeki simitlerin bile fiyatlarının yüksek olduğunu ve bu durumun kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Bakan Özhaseki: "Deprem bölgelerinde 110 bin kişilik bir işçi ordusu var" Bakan Özhaseki: "Deprem bölgelerinde 110 bin kişilik bir işçi ordusu var"
"Benim harçlığım 20 lira. Yetmiyor hiçbir şeye. Yani öğlen 1 simit almaya zor yetiyor. Okulda bir tost 50 lira. Yiyemiyorum." 

Editör: Fırat Çelik