İnegöl’ün yolları taştan

23 Mayıs 2019 / Perşembe 13:57:40 | GÜNCEL |

Bilecik’in Bahçecik köyü ile İnegöl’e bağlı kırsal İskaniye Mahallesi’ni birbirine bağlayan yolu görenler hayrete düşüyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Bilecik İl Özel İdaresi tarafından Bursa il sınırına kadar yaptığı asfalt çalışmasını kendi sorumluluk bölgesinde sonlandırınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. İnegöl-Bilecik karayolunun Bursa sınırı içerisinde kalan yolun eski olması dikkat çekerken Bilecik il sınırına gelen sürücüler yeni yapılmış sıcak asfaltı görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

Bölgedeki yolu kullanan vatandaşlar durumdan rahatsız olurken, iki yolun da devlete ait olduğunu yapılan hizmetin tam olması gerektiğini ifade ettiler.

Aracıyla İnegöl’den Bilecik’e giden Bilecikli Osman Kahraman yaptığı açıklamada; “Buradan ötesi Bilecik,  berisi ise Bursa sınırı. Burada yepyeni bir asfalt var, çalışanlar belli oluyor.  Bilecikliyim bu yolu arada sırada kullanıyorum. Bu görüntü bana biraz tuhaf geldi, ilk gördüğümde şaşırdım. Tuhafıma gitti burası öyle orası böyle milletin parası değil mi? Ortak yapsınlar. Sermaye ne kadarsa bin lira orası çıkarsın bin lira burası çıkarsın bu yolu ortak yapsınlar. Bilecik’ten İnegöl’e kadar asfalt yapsınlar.”

  Sıradaki Haber: İnegöl'den Bitlis'e kardeşlik köprüsü
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)