Umuda Koşanlar Derneği kurucusu ve eski oyuncu Gamze Özçelik, oyuncu Reshad Strik ile nikah masasına oturdu. Türkiye’nin konuştuğu düğüne İnegöl’den Muzaffer Çilek’te katıldı.

Reshad Strik Kimdir?

Reshad Strik Gencgazete

Reshad Strik, 22 Haziran 1981 tarihinde Avustralya'nın Canberra şehrinde dünyaya geldi. Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletindeki Central Coast bölgesinde büyüyen Reshad Strik, genç iken sörf ve boks ile ilgileniyordu. Ulusal bir reklam filminde rol aldıktan sonra Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi'ne katıldı. Mezun olduktan sonra ''Blue Heelers'' adında bir televizyon şovuna konuk oldu. ''Headland'' adlı dizinin yönetmenleri onu fark etti ve dizide ona bir rol verdi. Diziden sonra ABD'de, Los Angeles'ta çalışma fırsatı buldu.

Amerika’da ilk olarak “Tepenin Gözleri 2”de Mickey adlı bir Amerikalı askerini canlandırdı. Çok geçmeden ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın “A Public Affair” klibinde rol aldı.

Reshad Strik, Hong Konglu yönetmen Fruit Chan'ın psikolojik gerilim filmi olan "Don't Look Up" filminde ilk kez başrol oyuncusu olarak oynadı.

2010 yılında Saraybosna'da evlendi. Orada, atalarının ana dilini öğrenmek, müzik videoları ve reklamlar üretmek ve yönetmek için biraz zaman harcadı. Reshad, Bosna Hersek'te iki uzun metrajlı film ve reklam çalışmaları yaptı. 2013 yılında Türkiye'ye geldi.

Bir yıl boyunca Türkçe dersi alan oyuncu, 2014 yılında ''Filinta'' dizisinde rol aldı. Ardından 2015 yılında, Mehmet Bozdağ'ın yapımcılığını üstlendiği ''Diriliş Ertuğrul'' dizisinde Ömer karakterini canlandırdı.

Gamze Özçelik Kimdir?

Gamze Özçelik-1

26 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da doğdu. Anne tarafından Selanik göçmeni, baba tarafından ise Bayburtludur. Maltepe Anadolu Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğrenim gördü.

1999'da Elite Model Look İpek güzeli, 2000'de Miss Turkey 2. güzeli seçildi. Çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı.

2003-2004 yıllarında yayımlanan Popstar Türkiye adlı yarışma programında sunuculuk yaptı. Ardından Türkstar, Buzda Dans, Ben Buradan Atlarım gibi yarışma programlarının ve birçok özel gecenin sunuculuğunu üstlendi.

2004 yılında Hırsız Var! adlı filmde rol aldı. 2006'da Tiyatrokare'nin sahnelediği Seni Seviyorum adlı oyunda sekreter rolünü canlandırdı.

2006 yılında yayın hayatına başlayan Arka Sokaklar adlı polisiye dizide canlandırdığı Zeynep Akyüz Ateş karakteriyle tanındı. Bu dizideki rol arkadaşı Uğur Pektaş ile 2008 yılında evlendi. Bu evlilikten bir oğlu dünyaya geldi. Çift, 2011 yılında boşandı. Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini canlandırdı.

2017'de "Umuda Koşanlar" adlı yardım derneğini kurdu.

Gamze Özçelik’in Mesajı

İki Yıldan Fazla Süren Yalnızlığın Ardından Yeni Bir Başlangıç Için Elhamdülillah @Gamzeozcelikk Seni Seviyorum Ve Inşallah Çok Iyi Anlaşacağımız Bir Hayatımız Olacak. Inşallah Cennet’te De Biz Beraber Olac (1)

Bursa ve İnegöl Hava Durumu: Arefe Günü Hava Nasıl? Bursa ve İnegöl Hava Durumu: Arefe Günü Hava Nasıl?

Gamze Özçelik, evlilik haberini duyururken, “Ortak bir yazı daha oldu kardeşim ile. Aynı günde evlenmek de dahil oldu. Ne kadar şükür etsem az… Çok mutluyum aynı zamanda çok da hüzünlü. Orada olmayı çok istememe rağmen nasip olmadı ama kalplerimiz birdi. Rabbim Mekke’ye Medine’ye Afrika kıtasına tüm mazlum coğrafyalara birliktelik, umuda koşmak nasip olsun kıymetlim. Allah iki cihan saadeti nasip etsin. Kördüğüm gibi bir sevgi hanesi nasip etsin. Ağlıyorum ama sevinçten… Ömür boyu mutlu olun,” ifadelerini kullandı.

İki Yıldan Fazla Süren Yalnızlığın Ardından Yeni Bir Başlangıç Için Elhamdülillah @Gamzeozcelikk Seni Seviyorum Ve Inşallah Çok Iyi Anlaşacağımız Bir Hayatımız Olacak. Inşallah Cennet’te De Biz Beraber Olac (2)

İnegöllü iş adamı ve Bosna Hersek Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek de çiftin bu özel gününde yanlarındaydı.

Kaynak: HABER MERKEZİ