Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de aralarında bulunduğu mağdurlar, yarın gerçekleşecek duruşmaya büyük bir merakla bekliyor. 25 milyon dolarlık dolandırıcılık olayının detayları yargıda aydınlatılacak.

Yüksek Profil Davanın Ayrıntıları

Dolandırıcılık İddiaları ve Mağdurlar

İddialara göre, Denizbank Levent Şubesi müdürü Seçil Erzan, tanınmış sporcular ve iş insanlarını yüksek getiri vaat eden bir fonla kandırmış. Fatih Terim gibi ünlü isimlerin de bu fona dahil olduğunu iddia ederek güven kazanmış. Ancak gerçekte böyle bir fonun var olmadığı ortaya çıktı.

spor futbol super lig (3)-1

Mağdurlar ve Kaybettikleri Miktarlar

Arda Turan 7.5 milyon dolar, Fernando Muslera 500 bin dolar, Emre Belözoğlu ise 4 milyon 292 bin dolar dolandırıldı. Diğer mağdurlar arasında Buse Terim Bahçekapılı ve Selçuk İnan gibi tanınmış isimler de yer alıyor.

Soruşturma ve Yargı Süreci

Seçil Erzan ve diğer şüphelilere yöneltilen suçlamalar, 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'özel belgede sahtecilik' kapsamında inceleniyor. Erzan, 66 yıldan 216 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor.

Yarın gerçekleşecek ilk duruşma, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.30'da başlayacak.

Dava, hem finans sektöründe hem de spor dünyasında büyük yankı uyandırdı. Mağdurların arasında yer alan ünlü isimlerin ifadeleri ve davanın sonucu, kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

spor futbol super lig (2)-1

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:

https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G

KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

15 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüpheli şahıs yakalandı 15 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüpheli şahıs yakalandı

NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?

Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.

Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;

0532 696 30 57