KARPUZ ŞENLİĞİ'NDE YARIŞTILAR

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Ferhadanlı Karpuz Şenliği devam ediyor. Şenlik alanında Ferhadanlı Mahallesi karpuzları sergilenirken, vatandaşlar da şenliğe yoğun ilgi gösterdi ve bol bol karpuzların tadına baktı.

AW002280_15

Şenlikte karpuz yeme yarışması düzenlendi. Yarışmaya 20 yarışmacı katıldı. Yarışmacılar altın kazanmak için 2 kilo karpuzu en erken bitirmek için kıyasıya mücadele etti. Mücadele sonunda en erken 2 kilo karpuzu bitiren 3 yarışmacı altın kazandı.

AW002280_11

Yarışmada Numan Çakır birinciliği alarak çeyrek altın, Yavuz Kaptan ikinciliği elde ederek 1 gram altın, Yunus Girgin ise 3. olarak yarım gram altın sahibi oldu.

ZARA DA SAHNE ALDI

Yarışma sonucunda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, yarışmacılara ödülleri olan altınları takdim ederek, dereceye girenleri tebrik etti. Karpuz yarışmasının hemen ardından şarkıcı Zara sahne aldı.

Denizlerden Göllere: Balıkçıların Yeni Mekânı İç Anadolu! Denizlerden Göllere: Balıkçıların Yeni Mekânı İç Anadolu!

AW002280_05

Zara, birbirinden güzel şarkılarını seslendirerek alanı dolduran hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

AW002280_09

Şenlikte açıklamada bulunan Başkan Uzunlar, "Tekirdağ’ın bir çok yerinde karpuz yetişir ama Ferhadanlı’nın karpuzu, gelen misafirlerimiz bunu hissedecekler. Tadı, lezzeti, sululuğu çok farklı.’’ dedi.

AW002280_06