Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, emekli vatandaşlarımızın en merak ettiği konulardan biri emekli maaşlarının bayramdan önce yatırılıp yatırılmayacağıdır. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'ndan maaş alan milyonlarca emekli, Nisan ayı emekli maaşı ödeme takviminin detaylarını araştırıyor. 2024 Nisan ayı için, bayram ikramiyelerinin 2 Nisan Salı günü yatırılmasına başlandı. Ancak, SSK (4A), Bağkur (4B) ve Emekli Sandığı (4C) emekli aylıklarının ödeme takviminde bir değişiklik olup olmadığı, erken ödeme yapılıp yapılmayacağı gündemdeki yerini aldı.

Altın fiyatları zirveye tırmanıyor: Gram ve çeyrek altında son durum Altın fiyatları zirveye tırmanıyor: Gram ve çeyrek altında son durum

Emekli Maaşları Bayramdan Önce Yatacak mı?

Normal şartlar altında, emekli maaşlarının ödeme günleri tahsis numarasına göre belirlenmektedir. SSK emeklilerinin aylıkları her ayın 17'si ile 26'sı arasında, Bağkur emeklilerinin aylıkları ayın 25'i ile 28'i arasında ve Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları ise ayın 15'i itibarıyla ödenmekte. Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, memur maaşları Nisan ayında zamanında, yani 15 Nisan tarihinde yatırılacak.

Geçtiğimiz yılki Ramazan Bayramı'nda, emeklilere yönelik bayram ikramiyesi ve aylık ödemeler erken yatırılmıştı. Ancak, bu yıl için SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emekli aylıklarının erken ödenip ödenmeyeceğine dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla, emekli maaşlarının normal ödeme takvimine uygun olarak hesaplara geçmesi beklenmektedir.

Emekli vatandaşlarımız, maaş ödeme tarihlerine dair en güncel bilgilere Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden veya ilgili bankaların bilgilendirme kanallarından ulaşabilirler. Bayram öncesinde herhangi bir değişiklik olması durumunda, bu bilgiler kurumların resmi açıklamalarıyla paylaşılacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi