Öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız

Hayatın kendisi kadar ölüm de bazen beklenmedik ve tuhaf olabilir. İşte dünyanın çeşitli zamanlarında ve yerlerinde yaşanan en ilginç ölümler...

Yarasalar Niçin Kan Emiyor? Vampir Yarasa Tehlikeli mi? Yarasalar Niçin Kan Emiyor? Vampir Yarasa Tehlikeli mi?

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (2)

Kendi İcadının Kurbanı: Franz Reichelt

1912 yılında, Avusturyalı terzi Franz Reichelt, kendi icadı olan paraşütlü ceketi test etmek için Eyfel Kulesi'nden atladı. Ne yazık ki, ceket beklendiği gibi çalışmadı ve Reichelt, yer çekimine yenik düşerek hayatını kaybetti. Onun bu cesur ama trajik denemesi, tarihe "uçan terzi" olarak geçti.

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (3)

Gülme Krizi: Alex Mitchell

1975 yılında, İngiltere'de yaşayan Alex Mitchell, BBC'de yayınlanan "The Goodies" adlı komedi programını izlerken gülme krizine girdi. Tam 25 dakika boyunca durmaksızın gülen Mitchell, sonunda kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Eşi, program yapımcılarına yazdığı mektupta, kocasının son anlarını mutlu geçirdiği için teşekkür etti.

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (4)

Kendi Silahıyla Ölen: Clement Vallandigham

Amerikan İç Savaşı sırasında, avukat Clement Vallandigham, bir müvekkilini savunurken kazayla kendi kendini vurdu. Vallandigham, müvekkilinin cinayeti işlemediğini kanıtlamak için mahkemede bir sahne canlandırıyordu. Ancak, silahın dolu olduğunu fark edemedi ve kendini vurarak hayatını kaybetti. İronik bir şekilde, müvekkili bu olay sayesinde beraat etti.

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (5)

Havuç Suyu Zehirlenmesi: Basil Brown

1974 yılında, sağlıklı yaşam tutkunu Basil Brown, aşırı miktarda havuç suyu tükettiği için hayatını kaybetti. Günde yaklaşık 10 galon (yaklaşık 38 litre) havuç suyu içen Brown, vücudunda aşırı miktarda A vitamini birikmesine neden oldu ve bu durum karaciğer yetmezliğiyle sonuçlandı. Brown'ın ölümü, sağlıklı yaşamın bile aşırıya kaçıldığında tehlikeli olabileceğini gösterdi.

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (6)

Kendi Heykelinin Altında Kalan: Sigurd Eysteinsson

9. yüzyılda yaşamış Viking lideri Sigurd Eysteinsson, düşmanlarından birinin başını keserek atının eyerine astı. Ancak, atını sürerken düşmanının başındaki dişlerden biri bacağına saplandı ve enfeksiyon kaptı. Eysteinsson, bu enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetti. Bu olay, düşmanlarının bile ölümünden sonra tehlikeli olabileceğini gözler önüne serdi.

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (7)

Ayna Kırılmasıyla Gelen Ölüm: Garry Hoy

1993 yılında, Kanadalı avukat Garry Hoy, ofisindeki camların ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek için kendini bir cam panele fırlattı. Daha önce defalarca yaptığı bu gösteri sırasında cam kırılmadı, ancak bu sefer cam dayanamadı ve Hoy, 24. kattan düşerek hayatını kaybetti. Bu trajik olay, ofis çalışanları arasında büyük bir şok yarattı.

Genc Gazete Kaza Olum Ölüm (8)

Kendi Robotu Tarafından Öldürülen: Robert Williams

1979 yılında, Ford Motor Company'de çalışan Robert Williams, bir robot kol tarafından ezilerek hayatını kaybetti. Williams, tarihte bir robot tarafından öldürülen ilk insan olarak kayıtlara geçti. Bu olay, robot teknolojisinin güvenliği konusunda önemli tartışmalara yol açtı.

Kaynak: Haber Merkezi