Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl havaların erken ısınmasıyla birlikte düğün sezonunun açılmaya başladığını belirterek, yeni evlenecek çiftlere özel kampanya ve indirimler yapılmasını önerdi.

Palandöken, yaptığı açıklamada, yuva kuracak çiftlerin harcamalarının mobilyacıdan beyaz eşyacıya, kuyumcudan tekstilciye kadar birçok sektöre etki ettiğini ifade etti. Geçen yıl Türkiye genelinde 565 bin çiftin evlendiğini ve bu yıl da yaklaşık 600 bin çiftin evleneceğinin öngörüldüğünü belirten Palandöken, düğünlerin ekonomiye önemli bir katkı sağladığını vurguladı.

Tesk Füğün

Düğünlerin maliyetinin beyaz eşyadan koltuk takımına, düğün salonundan ziynet eşyalarına kadar geniş bir yelpazeye yayıldığını dile getiren Palandöken, döviz kurlarındaki artış ve enflasyonun etkisiyle ürün ve hizmet fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığını söyledi. Altın fiyatlarının son bir yılda yaklaşık %100 arttığını belirten Palandöken, gençlerin evlilik planlarını ekonomik nedenlerle erteleyebileceğini ifade etti.

Palandöken, geçtiğimiz yıl düğünlerin piyasaya 300 milyar liralık ekonomik katkı sağladığını ve bu yıl da yeni evlenecek çiftlerin mağdur olmaması için firmaların özel kampanya ve indirimler düzenlemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, düğün alışverişlerinde güvenilir esnafın tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Mor İnek Etkisi: Seth Godin'in İş Dünyasını Sarsan Önerisi Mor İnek Etkisi: Seth Godin'in İş Dünyasını Sarsan Önerisi

- Düğün sezonunun açılmasıyla yeni evlenecek çiftlere özel kampanya ve indirimler önerildi.

- Düğünlerin ekonomiye önemli bir katkı sağladığı ve bu yıl da benzer bir katkı beklediği belirtildi.

- Artan maliyetler nedeniyle gençlerin evlilik planlarını erteleyebileceği vurgulandı.

- Güvenilir esnafın tercih edilmesi gerektiği ve indirimlerin yanı sıra güvenilirlik ve memnuniyetin önemli olduğu vurgulandı.

Bu habere ilişkin olarak yakın zamanda yapılması beklenen   kampanya ve detaylarını sizinle paylaşmak için yakından takip ediyor olacağız.

Kaynak: Haber Merkezi