ONUR METİNBAŞ KİMDİR?

27.04.1981 tarihinde İnegöl'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İnegöl'de tamamladı. 1999 yılında İnegöl Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi'den mezun olan Onur Metinbaş, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. İş hayatına Prof Dr. Selçuk Yahşi'nin kurucusu olduğu özel bir enerji firmasında başladı.

İnegöllü Boşnak Osman Demirayak'ı tanıyor musunuz? İnegöllü Boşnak Osman Demirayak'ı tanıyor musunuz?

2007-2022 yılları arasında İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde Elektrik-Otomasyon Grup Şefi, Proje Mühendisi ve Yöneticisi, Enerji Grup Yöneticisi olarak görev yapan Onur Metinbaş; İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde elektrik ve enerji alt yapılarının kurulmasında, alt yapı projelerinin oluşturulmasında, Türkiye`de ilkler arasında yer alan İnegöl Atıksu Arıtma Tesislerinin, Atık Çamur Kurutma ve Yakma Santralleri ile Enerji ve Isı Üretim Santrallerinin kurulması, OSB Enerji Scada Sistemlerinin kurulması gibi bir çok projenin hayat geçirilmesinde ve bu tesislerin işletmesinde yer aldı.

Organize Sanayi Bölgelerine ve Organize Sanayi Bölgelerindeki fabrikalara enerji yöneticisi ve danışmanlığı yapan Onur Metinbaş, 2021 yılından itibaren kendi gibi mühendis olan bir arkadaşı ile mühendislik, taahhüt ve enerji firması kurmuş, kurmuş olduğu firmada genel müdür olarak iş hayaƨnda faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Aynı zamanda Elektrik Mühendisleri Odası İnegöl Temsilcisi olup İnegöl yerelinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. 9 Mart 2020 yılında Ali Babacan tarafından kurulan Deva Partisinde kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı, 2020-2023 yılları arası Deva Partisi İnegöl İlçe Başkanlığında İlçe Başkan Yardımcısı ve İlçe Sekreterliği görevini yürütmüştür.

21 Temmuz 2023 tarihinde Deva Partisi İnegöl İlçe Başkanı olmuştur.

Editör: Umut Gökdaş