Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Vizyonda, programda, projede ve yatırımda rakibimiz yok" ifadelerini kullanarak, hükümetin ve partisinin projelerine ve yatırımlarına vurgu yaptı. Şanlıurfa'nın tarihine ve kültürüne değinen Cumhurbaşkanı, şehrin geçmişte kazandığı "Şanlı" unvanına atıfta bulunarak, günümüzde de şehrin bu şanına layık olmaya devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı, meydanlarda ve medyada esip gürleyen ancak vaatlerini yerine getirmeyen siyasi rakiplere eleştirilerini yöneltti. 2019 seçimlerinde verilen vaatlerin yerine getirilmediğini ve şehirlerin geriye götürüldüğünü iddia etti. Erdoğan, siyasette aslolanın sözünün eri olmak olduğunu vurgulayarak, hükümet olarak her kesimden insanın sıkıntısını çözme kararlılığına sahip olduklarını ifade etti.

Mitingde, alandaki katılımcı sayısının 70 bin olduğu bilgisini paylaşan Erdoğan, Şanlıurfa'nın bu coşkusuyla dikkat çektiğini belirtti. Ayrıca, Şanlıurfa'ya yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan bahsederek, şehre son 21 yılda 330 milyar lira tutarında kamu yatırımı yapıldığını söyledi. Eğitimden sağlığa, konut projelerinden ulaşıma kadar birçok alanda gerçekleştirilen ve planlanan yatırımları sıraladı.

Cumhurbaşkanı, 7 Nisan'da Fenerbahçe-Galatasaray maçının Şanlıurfa'da oynanacağını duyurarak, şehrin spor ve kültür hayatına da katkıda bulunacaklarını ifade etti. 31 Mart'taki yerel seçimlere de değinen Erdoğan, seçim gecesi Şanlıurfa'yı özellikle takip edeceğini ve Cumhur İttifakı'na destek istedi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Türki Cumhuriyetler'den gelen çocukları kabul etti Milli Eğitim Bakanı Tekin, Türki Cumhuriyetler'den gelen çocukları kabul etti

Erdoğan, siyasette yalan ve yanlış ifadelerle cambazlık peşinde koşanlara karşı uyarılarda bulunarak, Şanlıurfa ve Urfa halkına güvendiğini, eser ve hizmet siyaseti ile şehri daha ileri taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi