Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yunus Emre Kongre Merkezi'nde Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Çağlayan Adliye Binası önünde gerçekleşen saldırıya ilişkin yaralılardan birinin vefat ettiğini açıkladı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

-Öncelikle sabah saatlerinde İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde meydana gelen terör saldırısı dolayısıyla adalet camiamıza ve halkımıza geçmiş olsun diyorum.

-Zamanında müdahaleleriyle hain saldırıyı başarıyla bertaraf eden güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. 

-Biri kadın, diğeri erkek 2 terörist alçak emellerine ulaşamadan görevli polislerimiz tarafından etkisiz hale getirilmiştir.

İBB Başkan Adayı Kurum: “İstanbul’un geleceği adına biz esnafımızla, vatandaşımızla her zaman beraber olacağız” İBB Başkan Adayı Kurum: “İstanbul’un geleceği adına biz esnafımızla, vatandaşımızla her zaman beraber olacağız”

-Türkiye hiçbir ayrım yapmadan tüm terör örgütleriyle ve destekçileriyle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. 

-Yaralılarımıza rabbimden acil şifalar diliyor, bu arada yaralılarımızdan da bir tanesinin hakka yürümüş olmasından dolayı ona da Allah'tan rahmet diliyorum. Kahraman polislerimizin tek tek alınlarından öpüyorum.

Editör: Fırat Çelik