Adıyaman'da yaşanan beklenmedik bir olay, yerel halkı şaşkına çevirdi. İHA muhabiri Kürşat Aktaş'ın bildirdiğine göre, Osmaniye Asri Mezarlık'ta bekletilen bir cenaze, içinde bulunduğu cenaze aracıyla birlikte kaçırıldı. Şüpheli, Mehmet Can K., Adıyaman'a doğru seyahat ederken Gölbaşı Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı.Ekiplerin araçta yaptığı aramalarda araç içerisinde Hacer K’.ye ait cenaze bulunmuş ve Hacer K.'nin şahsın annesi olduğu iddia edilmişti. 

Asıl Gerçek Sorguda Ortaya Çıktı

Bomba Şüphesi ve Güvenlik Önlemleri

Araçta bomba olabileceği endişesiyle jandarma ekipleri tarafından detaylı bir arama yapıldı. Bu süreçte sinyal kesici cihazlar kullanıldı ve bomba imha uzmanları devreye girdi. Araç içerisinde bulunan cenazenin kimliği ve şüphelinin amacı büyük bir merak konusuydu.

cenaze araci 12 (4)

Gerçek Kimlik Şaşkınlığı

Yapılan sorgulama ve araştırmalar sonucunda, şüpheli Mehmet Can K.'nin cenazeye hiçbir akrabalık bağının olmadığı ortaya çıktı. Başlangıçta Mehmet Can K.'nin, cenaze sahibi Hacer K.'nin oğlu olduğu düşünülmüştü. Ancak gerçek çok daha farklıydı. Mehmet Can K.’nin Hacer K.’nin oğlu olmadığı ortaya çıktı

cenaze araci 12 (3)

Psikolojik Sorunlar ve Tutuklama

Mehmet Can K.'nin psikolojik sorunları olduğu anlaşıldı ve şahıs, mahkeme kararıyla tutuklanarak Siverek Cezaevi'ne gönderildi. Bu beklenmedik olayın arkasındaki motive edici faktörler ve Mehmet Can K.'nin eylemlerinin nedenleri henüz netlik kazanmamışken, soruşturma devam ediyor.

Adıyaman'da meydana gelen bu olağandışı olay, yerel toplulukta büyük bir şaşkınlık yarattı ve güvenlik güçlerinin dikkatli ve hızlı müdahalesi takdir topladı.

Hacer K.'nin cenazesi ise, yaşanan bu trajik olayın ardından Osmaniye'ye geri gönderilerek defnedildi.

cenaze araci 12 (2)

WhatsApp’ta Genç Gazete kanalını takip edin:

https://whatsapp.com/channel/0029Va9sUvv7YSdBkk9nnX0G

KANALI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?

Motosiklet hırsızı polise takıldı Motosiklet hırsızı polise takıldı

Eğer bu yazıyı mobil web tarayıcıdan ya da uygulamadan okuyorsanız BURAYA tıklayarak abone olabilirsiniz.

Whatsapp İhbar Hattımıza haber göndermek için;

0532 696 30 57