Bir sosyal medya reklamı, Arnavutköy'de yaşayan Batuhan Yerdelen'in hayatını altüst etti. "Ek gelir kazanmak ister misiniz?" başlığıyla cezbettiği Yerdelen, dolandırıcılık ağının kurbanı oldu. 30 bin TL'sini kaybeden genç, yaşadığı bu acı tecrübeyi ve dolandırıcıların rahat tavırlarını paylaşarak diğer gençleri uyarıyor.

Para Kazanma Hayali Kâbusa Döndü

Batuhan Yerdelen'in sosyal medyada tıkladığı bir reklam, onu dolandırıcılarla dolu bir yola sürükledi. İlk başta küçük ödemeler yaparak güven kazanan Yerdelen, artan miktarlardaki yatırımlarını geri alamadı. Dolandırıcılar, polisle işbirliği yaptıklarını iddia ederek Yerdelen'i daha da şaşırttı.

"Polislerle Çalışıyoruz" Demişler

Dolandırıcılık mağduru genç, şikayet edeceğini söylediğinde dolandırıcıların polislerle işbirliği yaptıklarını iddia ederek polis fotoğrafları gönderdiğini belirtti. Kendi oluşturdukları mesajlaşma platformu üzerinden bu aldatmacayı gerçekleştiren dolandırıcılar, Yerdelen'in güvenini sarsarak maddi zarara uğrattı.

Vivo S18 serisinin tasarımı ortaya çıktı! Vivo S18 serisinin tasarımı ortaya çıktı!

Gençten Diğer Gençlere Önemli Mesaj

"Beleşten para kazanmak olmuyor, alın teriyle paranızı kazanın."

Batuhan Yerdelen, yaşadığı acı deneyimden sonra gençlere önemli bir ders veriyor. Kolay yoldan para kazanmanın bir aldatmacadan ibaret olduğunu vurgulayarak, gençleri bu tür dolandırıcılıklara karşı uyarıyor.