Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hafta sonu yağış uyarısı, İstanbul'da gerçekleşti. Sabahın erken saatlerinde başlayan sağanak, şehrin birçok noktasında etkili oldu. Taksim İstiklal Caddesi'nde yağışa yakalanan vatandaşların görüntüleri, şehirdeki durumu gözler önüne serdi.

Yağmurun Şehri Teslim Alışı

İstanbul, sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu devam etmesi beklenen yoğun yağışla mücadele ediyor. Taksim İstiklal Caddesi gibi şehrin en işlek noktalarında vatandaşlar, şemsiye ve montlarla yağmurdan korunmaya çalışırken, bazıları ise koşarak sığınak aradı.

yagmur hava (3)

Meteoroloji'den Uyarılar Devam Ediyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için yaptığı fırtına ve yağış uyarısını yineledi. Sabah saatlerinde başlayan yağışın gün boyunca devam etmesi ve şehirdeki yaşamı olumsuz etkilemesi bekleniyor.

Vatandaşlar Hazırlıksız Yakalandı

İstanbul'da yaşayanlar, Meteoroloji'nin uyarılarına rağmen sabah saatlerinde başlayan yağışa hazırlıksız yakalandı. Taksim İstiklal Caddesi'nde yağış altında kalan vatandaşların görüntüleri, bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

yagmur hava (1)

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul’da Anadolu Yakası’nda sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış ilerleyen saatlerde etkisini arttırdı.

Kütahya Atatürk İlkokulu'ndan Anlamlı İşaret Dili Klip Kütahya Atatürk İlkokulu'ndan Anlamlı İşaret Dili Klip

Yağış nedeniyle sürücülerin ana arter yollarda kontrollü olarak seyrettiği gözlendi.

AW078907_02