Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, Yeniden Refah Partisi (YRP) Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, eski Uzman Çavuşların kaderlerine terk edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Sayın Başkan Akpınar, "Yıllarca görevini her koşulda canla başla mücadele ederek yerine getiren, Vatanı, Bayrağı ve Milleti için mücadele ederken en yakın silah arkadaşlarını kendi kucağında Şehit ve gazi veren eski Uzman Çavuşlarımızı kaderine terk edilmemesi gerektiğini" ifade etti. Hem Akpınar hem de Gündeşli, eski Uzman Çavuşların yerel yönetimlerde ve kamu kurum ve kuruluşlarında iş imkanlarının sağlanması gerektiği konusunda hemfikir olduklarını belirttiler.

Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, "Sayın Başkanımızla verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisinin; Vatanı ve Milletini korkusuzca koruyan ve canını hiçe sayıp vatan ve millet sevdasıyla tutuşan Eski Uzman Çavuşların sorunları karşısında her zaman yanımızda olmaları ve Eski Uzman Çavuşları destekleyip sahip çıkılması gerektiğini vurgulaması bizleri çok mutlu ve onure etmiştir. Göstermiş olduğu yakın ilgi, alaka ve nazik misafirperverliği için kendisine çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 15.30.14 (1) Gencgazete

Kamu kurum ve kuruluşlarına referansla alımlar gerçekleştirilirken, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Akpınar, Atanamayan Uzmanlar Derneği’ni referans alarak yıllarca atanmayı bekleyen dernek üyelerinden iki kişinin ilk atamalarını gerçekleştirdi ve iki aileye bayram sevinci yaşattı.

Eski Uzman Çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir Meclis (T.B.M.M.) çalışmaları gerçekleştiren Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birçok görüşme gerçekleştirdiklerini belirttiler. Görüşme gerçekleştirilen Milletvekilleri, bu sorunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu ayrıca bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Aylardır mücadelelerine ses olan birçok Milletvekili olmasının yanı sıra Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Akpınar ilk alımları gerçekleştirerek Atauzder ailesine umut ışığı oldu.

Kaynak: Haber Merkezi