Merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğü veya bilgisayarı Vision Pro yakında piyasaya çıkıyor. Tabi bununla beraber her gün yeni bir Vision Pro haberi de gündeme düşüyor. Son çıkan haberlere göreyse Vision Pro ürün yazılımının bir iPhone ile kurtarılabildiği ortaya çıktı. İşte Apple Vision Pro tamir konusunun detayları ve haberimiz…

Apple Vision Pro ürün yazılımı bir iPhone yardımıyla kurtarılabiliyor!

Apple Vision Pro muhtemelen hem 2023’ün hem de 2024’ün en çok merak edilen ürünü. Yeni akıllı gözlüğün tanıtımı ardından nefesler tutuldu. Apple satışa başlamadan önce bazı basın gruplarına cihazı önceden test etme imkanı sundu. Tabi bununla birlikte yeni özellikler de ufak ufak ortaya çıkmaya başladı diyebiliriz.

Artık Vision Pro'nuz Bozulduğunda İphone Ile Tamir Edebileceksiniz!3

Kütahya Tasarım Teknokent, Ege Teknoparkları Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı Kütahya Tasarım Teknokent, Ege Teknoparkları Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı

Konuyla ilgili olarak Vision Pro’nun oldukça pahalı bir tamir sürecine sahip olacağını anlamıştık. Fakat bunun yanında iyi bir haber de geldi. 9to5Mac kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre Vision Pro’nun yazılımsal sorunlarını çözmek için böyle büyük paralar ödenmesine gerek olmayacak. Apple bu konuda Apple Watch ve Apple TV’de kullandığı bir özelliğe Vision Pro’da da yer veriyor.

Bu, donanım yazılımının herhangi bir nedenden dolayı hata vermesi veya bozulması durumunda ,örneğin bir yazılım güncellemesi sırasında, kullanıcıların bir iPhone ile yazılımı kurtarabilecekleri anlamına geliyor. Sistem şu şekilde çalışıyor: Vision Pro “Kurtarma Moduna” girdiğinde yani yazılımsal bir sorun yaşadığında kullanıcılar iPhone’larında, VisionOS’u geri yüklemelerini bildiren bir uyarı mesajı görecekler.

Bu uyarı mesajına onay verildiğinde Vision Pro içerisindeki tüm veriler siliniyor ve ürün yazılımı geri yükleniyor. Bu işlem toplamda birkaç dakika sürüyor ve Vision Pro yazılımı kurtarılıyor. Cihaz içerisindeki yedeklenmemiş verileri ise sonsuzluğa uğurluyoruz.

Artık Vision Pro'nuz Bozulduğunda İphone Ile Tamir Edebileceksiniz!2

Editör: TUNCAY ŞENTÜRK