Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone 15 serisini küresel olarak satışa çıkardı. Dört modelden oluşan yeni seri, fiyat artışlarına rağmen rekor satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Ancak TikTok’taki iddiaya göre Apple, bir müşteriye yanlışlıkla 60 tane iPhone 15 Pro Max gönderdi.

Apple’dan 60 tane iPhone 15 Pro Max aldı

Apple tarafından yapılan büyük bir sevkiyat hatası, sosyal medyada viral olmayı başardı. TikTok’ta paylaşılan videoya göre, 4 adet iPhone 15 Pro Max sipariş eden bir kişi Apple’dan 60’tan fazla telefon aldı.

wall-street-journal-yazdi-iphone-15-pro-sahipleri-asiri-isinma-sorunlarindan-sikayetci-vdci

Bir TikTok hesabı, kısa süre önce Apple’dan biri 1TB ve üçü 256GB olmak üzere 4 adet iPhone 15 Pro Max siparişi verdi. Ancak paketi teslim aldığında, tamamı 1TB olmak üzere 60 adet telefon olduğunu fark etti. Bu cihazların Türkiye fiyatı ise tanesi 92 bin TL’den 5,5 milyon TL yapıyor.

Türkiye'den ChatGPT'ye Yerli Rakip Türkiye'den ChatGPT'ye Yerli Rakip

TikTok’ta yayınlanan video, kullanıcıya teslim edilen üç büyük kutuyu gösteriyor. Her bir kutuda 20 adet iPhone 15 Pro Max bulunuyorken, bu da 5,5 milyon TL değerinde oldukları anlamına geliyor.

Apple sevkiyatlarında böylesine büyük bir hatanın nasıl veya neden meydana geldiği şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak sipariş sırasında bir karışıklık olduğu ve yanlış adrese 60 adet iPhone 15 Pro Max 1TB gönderildiği düşünülüyor.