Antalya Havalimanı, 2024 yılında uçak ve yolcu trafiğinde yeni bir rekora imza attı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 15 Haziran 2024 tarihinde Antalya Havalimanı'nda bin 163 uçuş ve 198 bin 944 yolcu ile yılın rekorunun kırıldığını belirtti.

Rekor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Tarafından Duyuruldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, X hesabından "Ulaşımda Zirveye Uçuyoruz" başlığıyla yaptığı paylaşımda, 15 Haziran 2024 tarihinde Antalya Havalimanı'nda uçak ve yolcu trafiğinde yılın rekorunun kırıldığını duyurdu. Uraloğlu, "15 Haziran Cumartesi günü Antalya Havalimanı'nda uçak ve yolcu trafiğinde 2024 senesinin rekorunu kırdık! Uçuş Sayısı; bin 163, yolcu sayısı; 198 bin 944. Her alanda konforla ulaştıran eserlerle Türkiye hızlanıyor" ifadelerini kullandı.

Antalya Havalimanı'nda Yoğun Trafik

Antalya Havalimanı, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte yoğun bir uçak ve yolcu trafiği yaşıyor. 15 Haziran tarihinde kırılan rekor, Antalya'nın turizm potansiyelini ve havayolu ulaşımındaki önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın çalışmalarıyla, havalimanındaki altyapı ve hizmet kalitesi de sürekli olarak geliştiriliyor.

Kaynak: Sosyal Medya