CHP İnegöl Belediye Başkan Adayı Ali Doğan, İnegöl'de yoğun bir seçim kampanyası yürütüyor. Dört farklı noktada gerçekleştirilen seçim çalışmalarında, özellikle İnegöl'ün karşı karşıya olduğu hava kirliliği sorununa dikkat çekti. Doğan, "Bu yanlış şehirleşmenin sonucu olarak hepimizin maruz kaldığı hava kirliliği İnegöl'de kanser vakalarını günden güne artırıyor. Hiçbir şey çözümsüz değildir. Belediye Başkanı olmam durumunda bu hava kirliliğini temelden çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ali Doğan ve ekibi, seçim çalışmaları kapsamında İnegöl Artvin Kültür Derneği, İnegöl Çerkez Adige Kültür Derneği, İnegöl Çorum Alaca Dona Derneği ve Hayriye Mahallesini ziyaret etti. Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte hızlanan kampanya sürecinde, İnegöl'ün mevcut sorunlarının yanı sıra potansiyel çözüm yolları da masaya yatırıldı.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 10.19.28 Am

Doğan, konuşmasında İnegöl'ün şehirsel planlama ve yönetim sorunlarına değindi: "İnegöl olması gereken yerde değil. Bu yanlış şehirleşmenin sonucu olarak hepimizin maruz kaldığı hava kirliliği İnegöl'de kanser vakalarını günden güne artırıyor." Ayrıca, İnegöl halkına sosyal ve kültürel alanlar sunmayı vaad eden Doğan, gençler ve aileler için Aqua park ve Bilim Kültür Sanat Parkı gibi projelerin hayata geçirileceğini söyledi.

Ali Doğan'ın projeleri, yerel halkın sosyal yaşam kalitesini artırmayı ve İnegöl'ü Nilüfer veya Eskişehir gibi model belediyelerin seviyesine çıkarmayı hedefliyor. "Biz bu projeleri yapmak için İnegöl'e hizmet etmek için sizlerin oylarını istiyoruz. Sosyal demokratların yönettiği belediyeler ortada Nilifer'de, Mudanya'da güzel hizmetler yaptılar. Bizler de yapacağız. İnegöl'ü bir Nilüfer gibi, Eskişehir gibi yapacağız," diyerek İnegöl halkından destek istedi.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 10.19.29 Am

Uçaravcı'dan Vadeli Ticaret Açıklaması Uçaravcı'dan Vadeli Ticaret Açıklaması

Ali Doğan'ın konuşmasının tamamı şu şekilde oldu:

”İnegöl’ümüz coğrafyasıyla, sanayisiyle gelişmiş güzel bir ilçe. Ancak yıllarca yerelde ve genelde yanlış yönetim ve yanlış planlamayla İnegöl hak ettiği yerlere yeterince gelemedi. Evet plan diyorum. Temelde ve ezelde yapılan şehirsel yanlış planlamalar ile ne yazık ki İnegöl olması gereken yerde değil. Bu yanlış şehirleşmenin sonucu olarak hepimizin maruz kaldığı hava kirliliği İnegöl’de kanser vakalarını günden güne artırıyor. İşte dün de Bursa Milletvekilimiz Sayın Kayıhan Pala da bu konuda çok önemli bir açıklama yaptı. Hiç bir şey çözümsüz değildir. Belediye Başkanı olmam durumunda bu hava kirliliğini temelden çözeceğiz. Bu konu çözümlenerek İnegöl halkının gündeminden tamamen çıkaracağız. Ayrıca gençlerimizi ve ailelerimizin güzel vakit geçireceği meşgul olacağı alanlar inşa edeceğiz. Bunlardan bir tanesi Aqua park projemiz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın güzel vakit geçireceği yerler olarak hizmete açacağız. Bilim Kültür Sanat Parkı kuracağız. İçinde su  sporları, müze gemi, masal dünyası, su altı dünyası, konser alanları, hayvanat bahçesinin de olduğu çok geniş sosyal ve doğal yaşam alanları yapacağız. Bu projeler yapılabilir projeleridir. İnegöl ve İnegöl halkı bu projeleri hak ediyor. Biz bu projeleri yapmak için İnegöl’e hizmet etmek için sizlerin oylarını istiyoruz. Sosyal demokratların yönettiği belediyeler ortada Nilifer’de, Mudanya’da güzel hizmetler yaptılar. Bizlerde yapacağız. İnegöl’ü bir Nilüfer gibi, Eskişehir gibi yapacağız.”

Kaynak: Şaban Kılıçcı