İnegöl'ün Alanyurt mahallesinde yaşayan vatandaşlar, son dönemde evlerine gelen suyun azlığı ve hatta kesilmesi nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşamaktadır. Sabahın erken saatlerinden itibaren musluklardan akan suyun zayıf basınçla gelmesi veya hiç gelmemesi, günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir.

Bugün sabah saatlerinden itibaren yaşanan su kesintisi, Alanyurt sakinlerini adeta isyan noktasına getirmiştir. BUSKİ'ye yapılan bildirimlerin sonuçsuz kalması, vatandaşların mağduriyetini artırmıştır. Defalarca yapılan arıza bildirimlerine rağmen sorunun hala çözülmemiş olması, vatandaşlarda büyük bir memnuniyetsizlik ve endişe yaratmaktadır.

 Su akışındaki azalma ve basınç problemleri, özellikle günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan suyun kesintisiz kullanımını engellemektedir.

İnegöl'de Piknik Yaparken Kaybolan 2 Yaşındaki Çocuk Dere Kenarında Ölü Bulundu İnegöl'de Piknik Yaparken Kaybolan 2 Yaşındaki Çocuk Dere Kenarında Ölü Bulundu

Vatandaşlar, su sıkıntısının acil bir şekilde giderilmesini ve BUSKİ yetkililerinin bu konuya daha fazla önem vermesini talep etmektedirler. Alanyurt halkı, yaşadıkları mağduriyetin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını ve sağlıklı su temin edilmesini beklemektedir.

Muhabir: Tuncay Şentürk