İnegöl'ün Karalar bölgesinde, 805 daire ve 2 ticaret hanesi ile dikkat çeken 3. Etap TOKİ'de çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğu bilgisi alındı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bu büyük projede sona yaklaşırken vatandaşları sevindirecek açıklamalar yaptı.

Başkan Taban'dan TOKİ Açıklaması

3366-toki-3-etap-14b98125-fe7e-4a29-a112-bff066235af7

İnegöl'de İntihar Girişimi: Şans Eseri Kurtuldu İnegöl'de İntihar Girişimi: Şans Eseri Kurtuldu

Yapılan açıklamalara göre, 3. Etap TOKİ, kabul sürecine girdi. Projenin son aşamalarında olan bu süreçte, konutlardaki son kontroller ve rötuşlar yapılıyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bu süreçle alakalı önemli bilgiler verdi.

Mehmet Özhaseki Bakanımızı ziyaret etmiştik o ziyaretimizde tekrarladık yineledik. Konutlar tamamlandı ama TOKİ'nin ön kabul süreci devam ediyor. Bu süreci hızlandırabilir miyiz şeklinde. Zaman vermek biraz bağlayıcı olduğu için onların verdikleri bilgiler üzerinden konuşuyorum. Şuanda biz normal şartlarda Kasım ayının sonuna kadar kabul süreci tamamlanırsa sonrasında da TOKİ vatandaşa teslim etme sürecini başlatır diye düşünüyorum. Bu yıl çıkmadan teslimatlara başlayacaklarını düşünüyorum. Süreç daha belirgin hale geldi. Alt yapı tamam, üst yapı tamam, evler ile ilgili TOKİ'nin tespit ettiği hafif eksikler var bunların giderilmesi ile alakalı rötuşlar yapılıyor.

Vatandaşların Yeni Evlerine Kavuşma Tarihi

Belediye Başkanı Alper Taban'ın verdiği bilgilere göre, eğer kabul süreci Kasım ayı sonuna kadar tamamlanırsa, TOKİ'nin vatandaşlara konutları teslim etme sürecini başlatacağı belirtildi. Başkan Taban, yeni yıla girmeden hak sahiplerinin evlerine geçebileceğini aktardı.