Koruyucu ailelerin çocuk sayısı 10 bini geçti Koruyucu ailelerin çocuk sayısı 10 bini geçti

Ukrayna Devlet BaşkanıVolodimir Zelenski, resmi ziyareti çerçevesinde İstanbul'a ulaştı. Zelenski, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile akşam saatlerinde bir görüşme gerçekleştirecek.

Ukrayna liderinin uçağı, Atatürk Havalimanı'na saat 13.30 sıralarında iniş yaptı. Akşam saat 19.00'da planlanan görüşme, iki lider arasında önemli konuların ele alınmasına ve Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin güçlendirilmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ziyaret kapsamında Ukrayna ile Rusya arasındaki devam eden savaş, Tahıl Koridoru Anlaşması'nın durumu ve bölgede kalıcı barış arayışları gibi önemli konuların detaylı bir şekilde ele alınacağı belirtildi. Ayrıca, Türkiye ve Ukrayna ilişkilerinin de görüşülerek güçlendirilmesine yönelik adımların atılması bekleniyor.

Zelenski'nin İstanbul ziyareti, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin yanı sıra Türkiye ile Ukrayna arasındaki stratejik iş birliği açısından büyük önem taşıyor. Görüşme sonuçları, diplomatik ilişkiler ve bölgesel istikrar açısından da geniş bir kapsamda değerlendirilecek.

Kaynak: Fırat Çelik