Dünya genelindeki ekonomik kriz, giderek içinden çıkılamaz bir hale gelmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda başlayan ve hala etkilerini sürdüren koronavirüs pandemisi, birçok şirketi iflasın eşiğine getirirken, Ukrayna-Rusya savaşıyla doruk noktasına ulaşan kriz ortamı, küresel çapta endişelere neden oldu.

Son olarak, Türkiye'nin önde gelen çelik üreticilerinden biri zor durumda. Şirketin üretimi durmuş durumda.

TGRT Haber canlı yayınında konuşan Cem Küçük, "Ekonomide üzücü bir gelişme. Türkiye'nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Güney Çelik'te üretim durdu." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Küresel ekonomik belirsizliklerin artmasıyla birlikte, şirketlerin iflas etmesi ve üretimin durması, ekonomik istikrarsızlık konusunda endişeleri artırmakta.

Küresel ekonomik belirsizliklerin artmasıyla birlikte, şirketlerin iflas etmesi ve üretimin durması, ekonomik istikrarsızlık konusunda endişeleri artırmakta.

Merkez Bankası Faiz Kararını Bugün Açıklıyor Merkez Bankası Faiz Kararını Bugün Açıklıyor

Şirketin bünyesinde bulunan 800 çalışanın durumu ise endişe verici bir hal aldı.Son iki aydır 300 kişi, maaşlarını alamıyor.

Şirketin bu sıkıntının temelinde, aile içi anlaşmazlıkların yanı sıra banka kredilerinden kaynaklı finansal sorunlar yaşadığı belirtiliyor.

Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, önemli bir oyuncu olduğu sektördeki zorlukları, işçiler üzerinde etkisini gösteriyor. Gelişmeleri değerlendiren bir kaynak, "Gerçekten çok büyük bir firma. Umarım yaşadıkları sıkıntıları aşabilirler." şeklinde ifade etti.

Editör: Fırat Çelik