Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Eski Göçmen Evleri olarak adlandırılan bölgede Türkan Bebek'in adını taşıyan parkta düzenlenen anma töreni, yoğun katılımla gerçekleşti.

İstiklal Marşı ve Şiirlerle Anıldı

Anma töreni, çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve soydaş öğrencilerin Türkan Bebek anısına okudukları şiirlerle duygu dolu anlar yaşattı.

Vali Sezer: Türkan Bebek Sembol Oldu

Törende konuşan Edirne Valisi Yunus Sezer, Türkan Bebek'in Bulgaristan Türklerinin direnişinin sembol isimlerinden biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, Irak'ın kuzeyindeki hain saldırıda şehit düşen 12 askeri de unutmadı.

Mücadele ve Özgürlük

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Kırcaali Milletvekili Bayram Bayram, hak ve özgürlükler var oldukça bu tür olaylara izin vermeyeceklerini söyledi.

Bakan Özhaseki: "Deprem bölgelerinde 110 bin kişilik bir işçi ordusu var" Bakan Özhaseki: "Deprem bölgelerinde 110 bin kişilik bir işçi ordusu var"

Anlam Dolu Etkinlik

Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevat Güneş, anma etkinliğini Edirne'de 11 seneden bu yana yapmanın çok anlamlı olduğunu belirtti.

Kaynak: iha