Rüyada cübbe görmek ne anlama gelir?

Rüyanızda cübbe görmek, zenginlik, uzun ömür ve evlilik gibi olumlu anlamlara gelirken, bazı durumlarda üzüntü ve kederin de habercisi olabilir. İşte kaynaklara göre rüyada cübbe görmenin detaylı tabirleri.

Genc Gazete Cubbe Kiyafet Rüya (2)

İhya'ya Göre Rüyada Cübbe Görmek

Zenginliğe, uzun ömre ve evleneceği kadına; Cübbe boyanmış ise alacağı kadın doğuran ve sevin biri olmasına, yüzü pamukluysa dininin güzelliğine, Yazın cübbe giymek -borç, hastalık vs. gibi hususlardan dolayı- üzüntü ve kedere; Kışın giymek zenginliğe ve mutluluğa, sevinç ve neşeye delalet eder. (Ayrıca bakınz Kürk, Pardesü.)

15 Haziran 2024 Günlük Burç Yorumları 15 Haziran 2024 Günlük Burç Yorumları

Genc Gazete Cubbe Kiyafet Rüya (5)

Molla Cami'ye Göre Rüyada Cübbe Görmek

Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği bir kadına işaret eder. Cübbe boyanmış otursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır. Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine işarettir. Bir kadın, astan samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder. Cübbe, uzun ömürdür. Cübbe, giyen için zenginliktir. Yazın cübbe giymek, hanımdan, yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete işarettir. Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise düşmanla karşılaşır.

Genc Gazete Cubbe Kiyafet Rüya (6)

Diyanet'e Göre Rüyada Cübbe Görmek

Rüyada cübbe görülmesi dine bağlılıkla tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında yeşil bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin Allah'ın rızasını kazandığına, kişinin rüyasında sırtına siyah bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin ibâdetlerini aksattığından dolayı tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasına cübbe giydirdiğini görmesi; o kimsenin oturduğu semtte dindar bir kimse olarak tanındığına, kişinin rüyasında cübbe giymiş bir adamın arkasında birlikte yürüdüklerini görmesi; o kimsenin gerek din hususunda ve gerekse dünya konusunda iyi bir yolda olduğuna yorumlanır. Rüyanızda kendinizi yeni bir cübbe giymiş görmeniz; bir iftiraya uğrayacağınıza, rüyanızda eski bir cübbe giydiğinizi görmeniz; sıkıntı içinde bulunduğunuza, rüyanızda yeşil bir cübbeniz olduğunu görmeniz; ilim, irfan sahibi olan bir kişiye yardım elinizi uzatacağınıza delaletle tabir olunur. Bir başka yoruma göre; Rüyanızda sırtınıza bir cübbe giydiğinizi görmeniz; halen yürütmekte olduğunuz işinizde büyük ilerlemeler kaydedeceğinize, sırtınızdan bir cübbe çıkardığınızı görmeniz; çalışma hayatınızda küçük bir sarsıntı geçireceğinize işaret eder.

Genc Gazete Cubbe Kiyafet Rüya (7)

Nablusi'ye Göre Rüyada Cübbe Görmek

Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği arap olmayan bir kadına delalet eder. Cübbe boyanmış olursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır. Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine delalet eder. Bir kadın, astarı samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder. Cübbe, uzun ömürdür. Cübbe, giyen için zenginliktir. Çünkü cübbe soğuğu men eder. Soğuk, fakirliktir. Yazın cübbe giymek, hanımdan, yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere, yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete delalet eder. Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise zırhım giyer ve düşmanla karşılaşır.

Genc Gazete Cubbe Kiyafet Rüya (3)

Rüyada cübbe görmek, birçok farklı yorumu içerebilir. Bu rüya, zenginlik, uzun ömür ve dini bağlılık gibi olumlu anlamlara sahipken, bazı durumlarda üzüntü ve kederi de işaret edebilir. Rüyanızda cübbe gördüyseniz, yorumları dikkatlice inceleyin ve hayatınıza uygun mesajları değerlendirin.

Kaynak: Nablusi Rüya tabirleri